Android Desen Kilidi Kırma ve Kaldırma » Deşifre

Android Desen Kilidi Kırma ve Kaldırma

Günümüz en çok kullanılan mobil işletim sistemlerinden birisi olan Android yüklü cihazlar bir çok kişinin cebinde yerini aldı. Herkes kişisel bilgilerini korumak içinde şifre kullanıyor. Android’in en çok tercih edilen desen kilidi şifreleme sistemi ile kombinasyonu zor ama açması kolay şifreler kullanılmaktadır.

Peki unutursanız? Şifrenizi unutursanız sıfırlamak için yada android desen kilidini kırmak için bir kaç yöntem var. Bunları dikkatli şekilde yapmalısınız. Eğer teknik konularda bilginiz yoksa bir teknik servis hizmeti almanız önerilir.

android desen şifresi sıfırlamak

Desen Kilidi Kırma Birinci Yöntem

Yapacağınız işlem recovery mode  ( yani Kurtarma modu ) Telefonu telefonlara rom yükleme, sistem dosyalarını yükleme-silme ve fabrika ayarlarına geri döndürme gibi işlemleriniz için yararlıdır.

Her telefon için farklı yöntemler vardır ama genellikle telefonun açma kapama + ses yükseltme + orta tuş bu tuşlara aynı anda basılı tutmanız gerekmektedir.

Telefon ekranında karşınıza çıkan sayfada ” Reboot System Now” seçeneğini işaretleyip Güç tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Şimdi acılan ekranda ise ses tuşunu kullanmanız gerek ve ”Wipe dat / Factory reset” menüsüne geleceksiniz ve onaylacaksınız.

Bu İşlem ile Sistemi Geri Yükleme yani Her şey Telefonu İlk Aldığınız Hale gelecektir. Yedekleme Yapmayı Unutmayın.

Onaylamak için ise Orta Tuşa veya Power ( Açma – Kapama ) Tuşunu Kullanabilirsiniz. Daha Sonra Karşınıza ”yes- delete all user data” Seçeneğini seçip tıklayın. Bastığınız Zaman Tamamen Silinecektir. Bunu Yaptığınız Zaman Telefonunuzda Hiç Bir şey kalmayacaktır. Yedekleme için Google Drive gibi uygulamalara yedeklememizi öneririz.

Bunu Yaptığınız Zaman Telefon Kendini Birkaç defa Yeniden Başlatıp Sıfır Bir şekilde Tekrar Başlatacaktır.

. . .

Desen Kilidi Kırma İkinci Yöntem

  • Diğer bir Yöntem ise daha kolay ve kullanışlı bir yöntemdir.
  • Telefonunuzun Desen kilidini 1-2 Defa deneyin
  • Daha sonra “Şifremi Unuttum” Bölümüne Tıklayın.
  • Gelen Bölüme Telefonunuzun Kayıtlı Olduğu Mail Adresi ve şifresini Girmeniz Halinde Telefon Şifresi Otomatik Olarak Kaldırılacaktır.

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

ڧ ZLine »
“Ben büyük bir denizde, su damlasıyım.”

Bir Cevap Yazın

Top