Android Desen Kilidi Kırma

Günümüz en çok kullanılan mobil işletim sistemlerinden birisi olan Android yüklü cihazlar bir çok kişinin cebinde yerini aldı. Herkes kişisel bilgilerini korumak içinde şifre kullanıyor. Android’in en çok tercih edilen desen kilidi şifreleme sistemi ile kombinasyonu zor ama açması kolay şifreler kullanılmaktadır.

Desen Kilidi Kırma Programı
Desen kilidini sorunsuz kırabilmeniz için cep telefonunuzu bilgisayar yardımı gerekli. İşlemler sırasında yazılımsal sorunlar çıkabilir eğer tecrübeniz yoksa bir uzmandan destek alınız.


Aşağıda anlatılan yöntemler ile desen şifresini kırabilirsiniz?
-
-
-

Basit HardReset Yöntemi ile Desen Kilidi Kırma

Ne kadarda telefonumuzda güvenlik sağlanmasını istesek de elbette bu işlerin bir çözümü var. Gizliliğimizi korumak için telefonumuza ve bilgisayarımıza şifre koyuyoruz. Bu şifreler yazılı, pinli, desenli, yüz kilidi ve parmak izi okuyucusu olabilir. Cihazınız eğer eski Android sürümünü destekliyorsa o zaman siz pinli, desenli ve yazılı şifreler oluşturabilirsiniz parmak izi okuyucusu ve yüz kilidi sizde devre dışı kalacaktır ve gözükmeyecektir. Ancak her ne kadarda zor şifreler oluştursak da bazen unutabiliyoruz. O zaman herkes şaşkın kalıyor ve ne yapacağını bilmiyor. Ancak aslında bu sorunun çözümü bulunuyor sadece siz sorunu büyütürsünüz.

Android Desen Kilidi Kırma

Peki unutursanız? Şifrenizi unutursanız sıfırlamak için yada android desen kilidi kırma için bir kaç yöntem var. Bunları dikkatli şekilde yapmalısınız. Eğer teknik konularda bilginiz yoksa bir teknik servis hizmeti almanız önerilir.

. . .

Desen Kilidi Kırma Programı Nasıl Çalışır?

Android desen kilidiHer bir sistemin dosyaları bulunmaktadır. Cihazınızın normal dosyaları, sistem dosyaları, şifre dosyaları ve diğer dosyalar bulunmaktadır. Bu dosyaların bazılarının (uzmanları tarafından belirlenen) dosyaları silerseniz sistemde bulunan o kısım devre dışı kalacaktır. Bu deneyimi Android cep telefonu şifresi kırmak olacaktır.

Android Desen Kilidi Açmak

Öncelikle belirtmek isterim ki, Android desen kilidini unutursanız telefon kilidinizi iki yol ile aça bilirsiniz. Bunlardan biri basit yöntem diğeri ise gelişmiş yöntem olarak bilinmektedir.

Desen Şifresi Kırmak İçin En Basit Yöntem Nedir?

Basit yöntem cihazınızı format yapmaktır. Bu şekilde cihazınızda bulunan tüm dosyalar, fotoğraflar, videolar ve diğer bilgiler, oyunlar, uygulamalar silinecektir. Bu şekilde dosyalar silindiği için Android desen kilidinizde bu şekilde ortadan kayboluyor. Ancak not olarak belirtmek isterim ki, format yapmadan önce SD Kartınız varsa, format esnasında değil de format yapmadan önce çıkartın. Aksi taktirde SD kartınızda bulunan tüm dosyalar silinecektir.

Basit Yöntem – Hard Reset Atarak Şifre Kaldırma.

Android şifre kırmaÖncelikle kendi telefonunuzun 3 ana tuşunu öğrenmeniz gerekiyor. Genellikle yeni nesil telefonlarda “Güç”, “Ses Arttırma”,”Home(AnaSayfaya dönmek için kullanılan tuş)” olarak belirtilmiştir. Öncelikle telefonunuzu kapatın. Daha sonra size belirtilen üç tuşa basılı tutarak biraz bekleyin bazı telefonlarda otomatik olarak açılır, bazı telefonlarda da önce Android fotoğrafının üzerinde ünlem işareti olarak ortaya çıkmaktadır. Ünlem işareti çıktıktan sonra bir az bekleyin çıkmaya da bilir sorun yok. Daha sonra karşınıza basit ara yüzlü bir panel çıkacaktır. Burada bazı telefonlarda ses arttırma ve ses düşürme tuşları aşağı yukarı işlemi yaparken bazı telefonda ses arttırma tuşu seçimi onaylamamıza olanak sağlıyor. Panelden “Factory Reset” bölümüne gelip onaylıyoruz. Gelişmiş sistemlerde aynı bölüm ile karşılaşabilirsiniz. Bu defa “Wipe Data/ Factory Reset” yazılabilir. Aynı şekilde bu seçeneği tekrardan onaylıyoruz. Daha sonra size 2. seçenek çıkar.
1.Yes (Evet)
2.No (Hayır)
Burada formatı onaylamak için “Yes” seçeneğini kullanmamız gerekiyor. Ayrıca Android güvenliği ile “Yes” seçeneğinin yanında “Tüm Bilgileriniz Silinecektir” yazılmıştır. “Yes” seçeneğini onayladıktan sonra karşımıza Android fotoğrafı ve tam ortasında yani sistemin bulunduğu yerde .gif formatlı görsel bulunacaktır. Yani hareketli bir fotoğraf çıkacaktır. Daha sonra aşağıda bulunan bar dolmaya başlayacaktır. Bu bir az uzun sürebilir. Bu işlem bittikten sonra telefon şifresi kırma işlemi bitmiş olacaktır ve cep telefonunuza erişim sağlayabilirsiniz.

2. Gelişmiş Yöntem

Gelişmiş yöntemde hiçbir bilginiz ve uygulamanız silinmez. Gelişmiş yöntem Android cihazınıza yazılım yükleyerek basit ara yüzlü olan paneli geliştirmektir. Öncelikle bilgisayarınızın olması gerekiyor. Bilgisayarınıza Odin3 programını indirin ve kurun. Ardından yazılımı bulmak için aşağıda bulunan linkten kendi telefonunuzu araştırın.
https://twrp.me/Devices/

Android cini logoUygun sürümü bulduktan sonra Odin3 programı ile yükleyin. Bazen sorunlar yaşayabilir ve en başa dönebilirsiniz. Bu sorunun karşısını almak için “Auto Reboot” seçeneğini kaldırın. Daha sonra paneli yüklemeye başlayın. Panel yüklendikten sonra telefonunuzu yeniden 3 tuşa basılı tutarak paneli açın. Panelden Advanced daha sonra File Manager bölümüne geçiş yapın. Daha sonra Data bölüne oradan System bölümüne ve buradan “password.key” ve “gesfure.key” dosyalarını silin. Bazı telefonlarda olamaya biliyor. Ancak siz ilk önce bu iki dosyayı silin olmazsa aşağıda verilen 3 dosyayı silin.

 1. locksettings.db
 2. locksettings.db-shm
 3. locksettings.db-wal

Bu dosyaları seçip “Delete” tuşuna tıklıyoruz ve karşımıza çıkan Swipe bölümünde sağa doğru kaydırıyoruz. Daha sonra telefonunuzu tekrardan başlatın karşınıza yeniden desen kilidi çıkacaktır. Ancak burada kilidi kırmış olduğumuz için istenilen herhangi bir şifre girsek de açılacaktır ve kayıt edilmeyecektir. Eğer tekrardan şifre koymak istiyorsanız normal şekilde Ayarlar>Güvenlik bölümünden değiştirebilirsiniz.

. . .

 • Android Desen Kilidi Kırma Birinci Yöntem

Yapacağınız işlem recovery mode  ( yani Kurtarma modu ) Telefonu telefonlara rom yükleme, sistem dosyalarını yükleme-silme ve fabrika ayarlarına geri döndürme gibi işlemleriniz için yararlıdır.

 • Her telefon için farklı yöntemler vardır ama genellikle telefonun açma kapama + ses yükseltme + orta tuş bu tuşlara aynı anda basılı tutmanız gerekmektedir.
 • Telefon ekranında karşınıza çıkan sayfada ” Reboot System Now” seçeneğini işaretleyip Güç tuşuna basmanız yeterli olacaktır.
 • Şimdi acılan ekranda ise ses tuşunu kullanmanız gerek ve ”Wipe dat / Factory reset” menüsüne geleceksiniz ve onaylacaksınız.
 • Bu İşlem ile Sistemi Geri Yükleme yani Her şey Telefonu İlk Aldığınız Hale gelecektir. Yedekleme Yapmayı Unutmayın.

Onaylamak için ise Orta Tuşa veya Power ( Açma – Kapama ) Tuşunu Kullanabilirsiniz. Daha Sonra Karşınıza ”yes- delete all user data” Seçeneğini seçip tıklayın. Bastığınız Zaman Tamamen Silinecektir. Bunu Yaptığınız Zaman Telefonunuzda Hiç Bir şey kalmayacaktır. Yedekleme için Google Drive gibi uygulamalara yedeklememizi öneririz.

Bunu Yaptığınız Zaman Telefon Kendini Birkaç defa Yeniden Başlatıp Sıfır Bir şekilde Tekrar Başlatacaktır.

. . .

 • Desen Kilidini Kırma İkinci Yöntemi

 • Diğer bir Yöntem ise daha kolay ve kullanışlı bir yöntemdir.
 • Telefonunuzun Desen kilidini 1-2 Defa deneyin
 • Daha sonra “Şifremi Unuttum” Bölümüne Tıklayın.
 • Gelen Bölüme Telefonunuzun Kayıtlı Olduğu Mail Adresi ve şifresini Girmeniz Halinde Telefon Şifresi Otomatik Olarak Kaldırılacaktır.

. . .

Android desen kilidi kırıcıAndroid, günümüzde en çok kullanılan akıllı cihaz işletim sistemlerinden bir tanesi haline geldi. Bu kadar güçlü olmasındaki en büyük etkenlerden birisi de tabi ki çok güvenli bir sistem olması. Bu güvenliği sağlayan önemli etkenlerden birisi de ekran desen kilitleri. Android cihazlarda ekran desen kilidi kırma işlemi neredeyse imkansız denebilecek kadar güç. Ancak yine de sizler için güzel bir metodumuz var. Bu metod aslında sizler için hem bir çözüm hem de Android’e güvenmek için önemli bir sebep. Çünkü sizlere aktaracağımız bu çözümle dosyalarınıza erişemiyorsunuz, sadece ekran kilidi ile beraber cihaz içindeki tüm dosyalar ve bilgiler çöp oluyor. Bu noktada sizin işinize yaramıyor olsa bile aslında Anroid’in ne kadar güvenli olduğunu görüyoruz.

Yöntemimizin adı Hard Reset. Şu anda tam manasıyla bilinen ve gerçek olan nadir Android desen kilidi kırma yöntemlerinden bir tanesi. Biraz araştırma ile birçok yöntem bulabileceğinizin garantisini verebilirim. Ancak bulduğunuz yöntemlerin gerçek anlamda işe yarayacağını maalesef hiç zannetmiyorum çünkü Android işletim sistemi ekran kilidi güvenliği konusunda neredeyse hiç taviz vermemiş.

Böyle bir durum söz konusu olunca Android cihazlarda dosyalar silinmeden herhangi bir Android ekran kilidi kırma işlemi yapmakta söz konusu olamıyor. Ne yazık ki yalnızca bizim sunduğumuz çözüm işe yarayabiliyor ve bunun sonucunda tüm dosyalarınız bir anda yok oluyor. Ancak eğer telefonunuzu kullanmaya devam etmek istiyorsanız ya şifrenizi hatırlamalısınız ya da dosyalarınızla vedalaşmalısınız. Çünkü bu şifrenin deneme yoluyla çözülmesi ciddi anlamda çok zor. Tabi haftalar boyunca denemeye razıysanız belki bir ihtimal şifreyi çözebilirsiniz. Ancak unutmayın ki Android her 3 yanlış denemede size zaman sınırlaması koyacaktır.

Hard Reset işleminin detayları ise şöyle: Tüm dosyalarınızı, rehberinizdeki tüm numaraları, bilgilerinizi, hesaplarınızı vb. telefonunuzdan kaldırıyor ve telefonunuzu ilk alındığı haline çeviriyor. Tabi tüm şifreleri de götürdüğü için Android ekran şifresi kırma işlemi başarıyla tamamlanmış oluyor. Tabi amacınız başkalarının verilerine erişmek ise böyle bir şey yapamayacaksınız çünkü Android sistemi ciddi anlamda güvenli ve bilgileri en son noktaya kadar muhafaza ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site haritası yolu gösterir.
Diş Teli Fiyatları | Wifi şifre kırma | Dumpper | Magazin Haberleri