Android EMUİ Nedir?

Android EMUİ Nedir?

Pazar payının büyük oranını elinde tutan işletim sistemi Android açık kaynak ve Google güvencesi ile özelliklede geliştiricilerin ilgisi ile hızlı bir şekilde ilerledi. Akıllı telefonlarda tercih edilen iki büyük işletim sisteminden birisi olan Android arayüzü ve özellikleri ile geliştirilebilir bir yapıya sahiptir.

EMUİ NEDİR? ANDROİD FARKI NEDİR?

Emui, Android işletim sisteminin tasarım ve özellik olarak geliştirilmiş Android tabanlı olarak özellikle geliştiricisi olan Huawei cep telefonlarında kullanılan işletim sistemidir.

Yapısal altyapı olarak orjinal android üzerinde geliştirmeler yapılan Emui tasarım olarak ve artırılmış fonksiyonları ile Android işletim sistemlerinden daha gelişmiş olarak bilinir. Tasarım ve dizayn önem verelenler için Orjinal android teması kullanılmazken EMUİ kullanıcıları çok severek kullanabilir.

ANDROİD KAÇ YILINDA KURULDU

Android, 2005 yılında Google’ın Android Inc firmasını satın alarak Andy Rubin tarafından bir ekibin Linux tabanlı olarak oluşturulan mobil işletim sistemi çalışmaları ile ilk adımları atılmıştır ve günümüzdeki Android işletim sistemi kurulmuştur.

Android Emui taban olarak android kullanıyor olsada tasarım olarak bir çok kullanıcı farklı bir işletim sistemi sanabiliyor. Görseller, logo ve ekran geçişlerine kadar,  menülerinden fonksiyonlarına kadar bütün özellikleri üzerinde değişimler yapılmış olan bir çok Android Rom bulunmaktadır. Açık kaynak işletim sistemi olması geliştiricilerin bile kendi işletim sistemlerini oluşturabilmesine imkan veriyor.

Günümüzde normal Android sürümlerininde ilk yayınlandığı Huawei aynı zamanda Emui geliştiricisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site haritası yolu gösterir.
Diş Teli Fiyatları | Wifi şifre kırma | Dumpper | Magazin Haberleri