Android Numara Sorgulama Uygulaması

Android Numara Sorgulama Uygulaması

Kayıtlı Olmayan – Arayan Numarayı Öğrenme

Bazen telefonumuza bilmediğimiz numaralar üzerinden çağrılar gelir. Bu çağrıların kim tarafından yapıldığını bilmek isteriz. Kimi zaman bilinmeyen numaralar ile çeşitli etik olmayan davranışlara maruz kalabiliyoruz. Bunun için bizi arayan veya mesaj gönderen numaranın kime ait olduğunu bilmek isteriz. Günümüz bilgiye kolayca erişmek için bize sonsuz imkanlar sunuyor. Bu imkanlara erişmek için çoğu zaman bir telefon ve internet bağlantısı oldukça yeterli oluyor. Eski tarihlere nazaran bilgiye daha kolay erişebilmek bilinmeyen numaraları sorgulamak ve numara sahibini öğrenmek için imkanlarımızı çoğaltıyor. Android bir akıllı telefonunuzda bilinmeyen bir numarayı bulmak oldukça kolay. Android numara bulma uygulamaları edinmeniz yeterli olacaktır. Bazı şirketler numara sorgulama hizmeti sunsa da bu hizmetler ücretli olabiliyor.

Android Numara Sorgulama Uygulamaları!.

Birçok konuda olduğu gibi bu konuda da önümüze onlarca seçenek çıkıyor. Onlarca seçenek içinden nitelikli olarak amacına hizmet eden uygulamalar da vardır.

Android numara sorgulama uygulamaları içinde ilk olarak Truecaller’ı inceleyebiliriz. Bu uygulama şu an 250 milyondan fazla kişi tarafından kullanılıyor. Sorgulama sonucunu size filtreleyerek ulaştıran bu uygulama oldukça kaliteli bir hizmet sunuyor.

Kim Arıyor? uygulaması da oldukça işlevli ve işimize yarayacak bir uygulama. Numara silme, engelleme ve en önemlisi sorgulama gibi özellikleri bir arada sunan bu uygulama da oldukça tercih edilen bir uygulama.

CIA -Caller Identification App, telefonunuzda kayıtlı olmayan numaraları bulmanızı sağlayan yine en iyi uygulamalardan birisidir. Android desteğinin yanında IOS desteği veren uygulama ile telefonunuza kayıtlı olmayan numaraları oldukça kolay bir şekilde sorgulayabiliyorsunuz.

Arayan Kim, adı oldukça basit olmasına rağmen amacını karşılayan bir uygulama. Sizi arayan veya mesaj atan bilinmeyen numaraları sorgulamanın yanı sıra sizi rahatsız eden numaraları engelleyip silebiliyorsunuz da.

Whoscall ile de numaraları sorgulayıp engelleme özelliklerini de kullanabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde oldukça kolay bir şekilde sorgulama işlemini gerçekleştirebilir, istediğiniz numarayı silip isterseniz engelleyebilirsiniz.

Listemizde bahsettiğimiz uygulamalar bu konuda en çok tercih edilen uygulamalar. Bu uygulamaların genel özelliği numara sorgulamanın yanı sıra numaraları kaydetme, silme ve engelleme özellikleri de sunması. Bu sayede Android üzerinde bilinmeyen numaralara karşı oldukça sağlam bir önlem almış oluyorsunuz.

Numara Sorgulama Uygulaması Yüklemek Dışında

Günümüzde reklamlarda da kendine oldukça yer bulan çeşitli numara sorgulama platformları vardır. Android Akıllı Telefonunuza uygulama yüklemek istemiyorsanız bu platformları kullanarak numara sorgulayabilirsiniz. Bilinmeyen numaraları sorgulama‘nın yanı sıra numaradan isim, isimden numara gibi bilgileri de sorgulama imkanı sunuyor. Bu yöntem oldukça basit olmasına karşı bazı servislerde ücretlendirme politikasına tabi tutulabilirsiniz.

Yazımın başında günümüzde bilgiye kolayca erişebildiğimizden bahsettim. Bilgi doğru kullanıldığı zaman gücünüze güç katar. Bilgiyi olumlu kullanabileceğiniz gibi etik olmayan bazı davranışlar sergileyebilirsiniz. Bunun yanında büyük bir bilgi çöplüğü ortaya çıkıyor. Bu çöplük içinde bazen gerekli bilgilere erişemiyoruz. Bu erişemediğimiz bilgiler bazen bizler için oldukça sinir bozucu olabiliyor. Günümüzde birçok kişi telefon kullanıyor ve akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle bilinmeyen numaralara erişmek ve o numaralar hakkında bilgi almak oldukça kolaylaştı. Bazen bu numaralar tarafından rahatsız dahi edilebiliyoruz. Veya numaranın sahibi hakkında bilgi sahibi olup ona göre içeriğin inandırıcılık derecesini belirleyebiliyoruz. Android telefonumuza yükleyeceğimiz bazı uygulamalar ile bilinmeyen numara sorgulama işlemini oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Uygulamaları kullanmak ve yüklemek oldukça basit. Bunun yanında uygulamaların tamamına yakını ücretsiz. Basit ara yüze sahip bu uygulamalar ile bilgi alırken bile oluşabilecek bilgi karmaşasına mahal vermiyoruz. Uygulamaları Google Play Store üzerinden indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site haritası yolu gösterir.
Diş Teli Fiyatları | Wifi şifre kırma | Dumpper | Magazin Haberleri