diş teli fiyatları

Çocuklar PKK’ya Nasıl Katılıyor?

PKK/KCK terör örgütü mensubu olan yakalanan ve örgütten kaçarak itirafçı olan teröristlerden çocukları terör örgütüne nasıl dahil ettikleri öğrenildi.

Çocuklar PKK’ya Nasıl Katılıyor?

PKK’nın hain planlarında toplum ve ailelere verdiği büyük zararlarda küçük yaştaki veya gelişim çağındaki çocukları yalanlar ile kandırarak ailelerinden ayırmasıdır. Yakalanan teröristlerin bu güne kadar farklı zamanlarda verdikleri ifadelerde çocukları nasıl kandırdıkları açık bir şekilde öğrenildi.

Henüz çocuk yaşta ve ergenlik dönemine yeni girmiş gençler üzerindeki karakter arayışını ve toplumsal sorgulamaları kullanarak daha önce oluşturulan hikayeler ile bir çok gencin örgüte katılmasını sağlamışlar. Gençler üzerindeki karakter arayışını kullanmak için yiğitlik, mertlik ve fedakarlık gibi konularda psikolojik baskı ile kafa karışıklığı oluşturarak çocukların örgüte katılmasında ilk adımı atıyorlar.

Bu şekilde kandıramadıkları çocukları ise tehdit ederek veya baskı yoluyla kaçırarak örgüte soktukları terörist ifadelerinde öğrenildi.

Pkk kadınları kullanıyor

Terör örgütünün üst düzeyleri olarak bilinen kişilerin örgüt içerisindeki kadın teröristler ile çok samimi olduğu görülüyor. Örgüt için kandırarak içine çektikleri bataklıkta reşit olmayan kızlar ve kadıları kendileri için kullandıkları açık ve net bir şekilde gözler önünde.

. . .

KAÇMAYA ÇALIŞANLAR İNFAZ EDİLDİ

PKK örgüt mensubu olan B.R. ifadesinde, çocuklar ile oyun oynar gibi sokak eylemlerine çekildiğini söyledini söyledi. Kendisininde bir çok çocuğu okul çıkışında aldığını, örgütün eylemlerinde ve çalışmalarında çocukları kullandığını dile getirdi. B.R örgüt içerisinde yaşadıkları hakkında şöyle konuştu:

“Gençlerin terör örgütüne katılımlarını artırmak ve bağlılığını artırmak için önemli günlerde yapılan eylemlere katılması zorunluydu. Katılmayan yada istemeyen örgüt mensuplarını ajan olarak nitelendiriliyor ve dışlanıyordu. Benim gibi çocuk yaştaki bir çok kişiyi daha Pkk terör örgütü çukur ve barikat gibi olaylarında en önde kullanıyorlardı. Elimize silahları vererek ilk hedef yapmaktan hiç çekinmiyorlar. Operasyonlar sırasında örgütten kaçmak isteyen bir çok kişi infaz edildi.

Benim gibi çocuk yaşlardaki mensuplar Suriye’ye gönderilerek PYD/YPG terör örgütü ile birlikte faaliyetlere katılmaya zorlandı. Terör örgütünün bu gerçek yüzünü gördüğüm zaman pişman oldum ve kaçmaya çalıştım. Ama öldürülmektende korkuyordum, örgütün aileme verebilecekleri zararıda düşündüğümden terör örgütü içerisinde kalmaya devam ettim. Babamında yardımlarıyla kurtulup güvenlik güçlerine teslim oldum.”

EVLERİNDEN KAÇIRDILAR

Yakalanan ve Güvenlik güçlerine teslim olan teröristler kendi başlarınada gelen Çocuklar PKK’ya Nasıl Katılıyor sorusuna cevapları ifadelerinde veriyorlar.

Doğubeyazıt Cumhuriyet Başsavcılığı’nda alınan ifadesinde örgüt mensubu İ.C. verdiği ifadede, teröristler tarafından Doğubeyazıt’taki evinden kaçırılarak Pkk terör örgütüne zorla dahil edildiğini anlattı.

Mardin Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alınan teröristlerden E.T. de , Nusaybin’deki evinden kaçırıldığını, PKK’nın Irak’ta bulunan kampına götürüldüğünü anlattı. Kampta 250 çocukla eğitim aldığını söyleyen E.T, kamptan kaçarak Türkiye’ye geldiğini ve güvenlik güçlerine teslim olduğunu söyledi.

Silopi Cumhuriyet Başsavcılığı’nda alınan ifadede teröristlerden A.Y. “Katıldığım bir festivalde teröristler beni zorla bir arabaya bindi. 12-20 yaş arasındaki 15 kişiyle bir araç içerisinde Irak’taki Metina Kampına götürdüler. Üç gün sonra bir şekilde kamptan kaçtım.” dedi.

Puan ver post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası yolu gösterir. | Diş teli
Diş Teli Fiyatları | Wifi şifre kırma | Bilgisayarda Çoklu…