Facebook Şifre Kırma ve Çalınmadan Korunmak

Daha güvenli bir şekilde facebook kullanmak için Şifrenizi en sağlıklı şekilde seçmeniz gereklidir. Daha güçlü ve gücenli bir profil oluşturmak için ilk önce açıkları ve nasıl şifre kırılacağını öğrenmeniz gereklidir. Facebook şifre kırma için kullanılan yöntemleri öğrendiğinizde nerede açık bıraktığınızı ve nasıl toplayabileceğinizi öğrenmeniz gereklidir.

Diş Teli Fiyatı Hesapla
Daha net tedavi ücretleri için önerilen kliniklerden muayene randevusu alabilirsiniz.


Facebook Şifre Kırma ve Çalınmadan Korunmak

FACEBOOK NEDİR? HESAP ŞİFRESİ NEDİR?

Eski Google şirketinin çalışanı Mark Zuckerberg tarafından oluşturulan sosyal medya platformudur. Tabi ki, her zaman sosyal medya platformlarının açıkları olabiliyor. Bu açıklar kötü amaçlı yazılım yapan kişiler tarafından bulunuyor ve ele geçiriliyor. Sosyal medyada kendimizi güvende tutmamız gerekiyor. Sadece sosyal medyada değil arama motorlarında da açıklar hep bulunmaktadır. Kısa zaman önce Facebook ile bağlı suçlamalar öne çekilse de şu anda henüz bir kötü amaçlı bilgi ileri sürülmedi ve Facebook hayla çalışmaya devam ediyor.

FACEBOOK ŞİFRESİ KIRMAK MÜMKÜN MÜ?

Facebook şifresi kırılmasını birçok yönleri bulunuyor.

1) Sahte Bilgiler

2) Fazla Güvenliğin Bulunmaması

3) Doğrulanmamış e-posta veya telefon numarası

Facebook şifre kırma makalesi size ne kadar yardımcı oldu?

  • Sahte Bilgiler

Bazen hesap açarken kendimize zorluk olmasın diye e-posta adresimize veya telefon numarası bölümüne bize ait olmayan e-posta adresi veya telefon numarası yazıyoruz. Dolayısıyla Hacker’lar yani kötü amaçlı yazılımcılar bu işi kolaylıkla yapıyor. Nasıl Mı?

“Şifremi Unuttum” butonuna tıklayarak e-posta adresinizi görecektir. Bu şekilde yazdığınız daha doğrusu yalandan yazdığınız e-posta adresini oluşturarak hesabınızı çalacaktır. Bu yüzden doğru bilgileri girmek daha güzel olacaktır.

  • Fazla Güvenliğin Bulunmaması

Eğer güvenlik konusunda bilgi sahibi değilseniz dikkatlice okuyun. İkincil bir durum olarak e-posta adresiniz hacklenmiş olursa, telefon numaranızdan geri getirme şansınız bulunuyor. Bu şekilde hem hesabınızı korumuş oluyorsunuz. Hesabınızı tam koruma altına almak için şifrenizi girdiğiniz an telefonunuza SMS gelmesini sağlamanız gerekiyor. Bu ikinci koruma olarak geçmektedir.

  • Doğrulanmamış E-Posta veya Telefon Numarası

Eğer e-posta adresinizi veya telefon numaranızı doğrulamazsanız hemen değiştirilebilir hale gelir. Bu şekilde Brute Force yönetimi sizin hesabınız için geçerli olmayacaktır. Eğer telefon numaranızı ve e-posta adresinizi doğrularsanız o zaman hiçbir sorun olmayacaktır.

Facebook Hesabı Kapatma – Silme

Eğer hesabınız kötü amaçlı yazılımcıların yani hacker’ların eline geçtiyse yapabileceğiniz en iyi şey hesabınızı kapatmak olacaktır. Çünkü, kötü amaçlı yazılımcılar yani hacker’lar otomatik olarak mesajlarınızın resmini çekerek dünya çapında yayımlayacak aynı zamanda kötü fotoğraflar yükleyerek sizinle dalga geçecektirler. Onları önlemek için öncelikle hesabınızı kapatın. İşlemleri takip ederseniz hesabınızı kolaylıkla kapatabileceksiniz.

Facebook Silme Linki için buraya tıklayın

Öncelikle Facebook hesabınızı telefon, bilgisayar veya diğer cihazlardan biriyle giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra size vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayın!

Bu bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza hemen Hesabımı Kapat diye öncelikli bir yazı gelecek. Burada size hesap silme ile bağlı bilgiler sunulmaktadır. “Hesabımı Kapat” butonuna tıkladıktan sonra hemen şifrenizi girin. Daha sonra size bazı sorular gelecek.

Neden Hesabınızı Kapatmak İstiyorsunuz?

Bu soruya belirtilen seçeneklerden birini seçtikten sonra açıklama yazmanız gerekiyor. Mesela bir seçenek olarak Facebook’u Beğenmedim seçtiniz. O zaman Neden Facebook’u hoş görmediğinizi yazmanız gerekiyor. Bitti yaptıktan sonra sizi otomatik olarak giriş sayfasına yönlendirir ve eğer 14 gün yani 2 hafta boyuncu giriş yapmazsanız o zaman hesabınızın silineceğini söyler. Hesabınıza tekrardan giriş yaparsanız size üst kısımda hesabınızın kapatılacağı tarihi gösterir ve iki seçenek sunar.

1.Hesabımı Sil

2.Silme İşlemini İptal Et

Eğer birinci seçeneği seçerseniz o zaman hesabınızı 2 hafta boyuncu bekletir ve 2 hafta olunca otomatik olarak siler.

Eğer ikinci seçeceği seçerseniz o zaman hesabınıza otomatik olarak yönlendirilme yapar ve hesabınızı kapatmış olmuyorsunuz.

Peki Neden 14 Gün Bekletiliyoruz?

14 gün bekletilmenizin asıl nedeni bu süreç içerisinde hesabınızda yedeklerinizi, iş görüşmelerinizi ve diğer önemli bilgilerin arşivini yani yedeğini alabilmenizdir. Ayrıca bu süreç içerisinde hesabınızı kapatmaktan veya silmekten vazgeçebileceğinizi düşünerek yapılmaktadır. Büyük sosyal medya uygulamalarında böyle bir özelliğin bulunması gerekmektedir.

HESAP ŞİFRESİ KIRMAK İSTEYENLER NE YAPIYOR?

Bir çok kişi sevgilisinin veya tanımadığı insanların facebook şifresini kırmak için uğraşıyor. Bunun temel yolları nasıl şifremi unuttum gibi düşünülsede amatör bir ataktan başka birşey değildir. Genellikle şifrenizin çalınmasını istemiyorsanız uygulama türü paylaşımlara tıklarken dikkat etmelisiniz. Dış bağlantılı olan içerikler içerisine hesap bilgilerinize ulaşmak için bir trojen yerleştirilmiş olabilir ve siz tıkladığınızda buna yetki vermiş olursunuz.

Böyle sorunlar yaşamamanız için listenizi temiz ve reklamları spamlamayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site haritası yolu gösterir.
Diş Teli Fiyatları | Wifi şifre kırma | Dumpper | Magazin Haberleri