Gazete Manşetleri - Birinci Sayfaları Oku » Deşifre

Gazetelerin birinci sayfaları, sayesinde hangi gazete bugün hangi haberi yapmış öğrenebilirsiniz. Ulusal ve yerel gazetelerde çıkan günlük haberleri takip etmek için her sabah güncellenen birinci sayfa sistemini kullanabilirsiniz.

22 Temmuz 2018 »0 Okunma: 1.376
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan Bu yazıya puan verebilirsiniz.
Loading...
Bu sayfayı anasayfanız yapabilirsiniz ve güne haberleri okuyarak gündemden haberdar olarak başlayabilirsiniz. Manşetler genellikle bir gazetenin nasıl bir gazetesilik ve haber yaptığını yansıtır. Birinci sayfalar içerisinde bulunan haberler gazetelerin en önem verdiği haberler bütünüdür. Gündemi takip etmek için ilk önce birinci sayfaları takip etmeniz gerekli.

HERGÜN GAZETE BİRİNCİ SAYFALARI OKU

Genellikle günümüzde siyasi gazetelerin gündemde olması nedeniyle gazete manşetleri siyasi ağırlıklı olarak seçilmektedir. Gündemi takip eden editörlerin o günün ve dönemin okuyucular tarafından anlaşılması ve bilinmesi için gündemi birinci sayfaya taşırlar. Siyaset sonrasında kalıp halinde olan tasarımlarda küçük şekilde diğer kategorilerden haberler eklenmiştir. Bu haberler yine manşette olduğu gibi gündem için en önemli haberlerdir. Tabiki yinede gazetelerin görüşlerine göre manşet haberleri değişmektedir. Posta genellikle magazin haberlerine ağırlık verirken Fanatik tamamen spor ağırlıklıdır. Bu adamlardan manken haberi yapmasını bekleyemezsiniz tabiki. Yani gündemi yansıtırken kendilerine göre yansıttıklarını söyleyebiliriz. Sizde buradan haberleri okuyarak hangi gazetenin manşetinde ne yazdığını bugün gazetelerin birinci sayfası içerisinde ne bulundurduklarını görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Top