General Mobile E Tab 4 Şifre Kırma – E Tab 5 MDM kaldırma

Son yıllarda Fatih Projesi olarak adlandırılarak okullarda öğrencilere Ücretsiz tabletler dağıtılmaktadır. Bu proje mantığında öğrencilerin daha sosyal ve iyi eğitim alabilmeleri için bu desteği uygun görmüşlerdir ama Fatih projesi tableti kısıtlamaları mevcut olarak verilmektedir.

GM TAB 4 MDM KALDIRMA

e tab5 mdm kaldirma Örneğin oyun yüklemek, internette dolaşmak, Facebook ve Twitter tarzı uygulamaların kurulumları yapılamamaktadır. Tam anlamı ile bir tablet fonksiyonu bulunmamaktadır yani. Okulu biten öğrenciler için genellikle bu durum sorun olmaktadır çünkü sıfırlandıktan sonra bile E TAB 4 MDM kaldırma ve Aktivasyon sorunu çıkmaktadır. Bu aktivasyonu kapatmak için yazılım kırma işlemi yapılması gerekmektedir.

Bunun için öncelikle General Mobile E tab 4 Root yapmak gerekmektedir.

General Mobile E Tab 4 Şifre Kırma – E Tab 5 MDM kaldırma

General Mobile E tab 4 Şifre Kırma Root Yapmak

Genellikle sorun çıkaranlar arasında en çok olduğu için General Mobile E-Tab 4 tercih ettik. Öncelikle tabletin tam olarak bütün içeriğinin silinmesi gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki video izleyebilirsiniz. Veya adımları takip edebilirsiniz.

  • Tablet kapalıyken Ses Açma ve Güç Tuşuna basılı tutarak bilgisayarı açınız. General Mobile yazısı geldikten bir kaç saniye sonra elinizi çekin.
  • Android System Recovery ekranı açılacaktır. Bu işlem ilk seferde çıkmaz ise bir kaç defa denemeniz gerekebilir. Buradaki menüleri Ses Açma ve Kısma tuşları ile gezebilir ve Güç tuşu ile seçebilirsiniz. Bu ekranda “wipe data/factory reset“i seçiyorsunuz.
  • Burada açılan ekranda “Yes — delete all user data” kısmına inerek seçiyoruz. Bu işlem tabletinizdeki bütün dosyalarınızı silecektir ve fabrika ayarlarına geri dönülecektir.
  • Bu işlem sonrasında dosyalarınız silinmeye başlayacak ve sistem düzenlemeleri yapılacaktır ortalama 5 dakika sürebilir.  Bittikten sonra menü ekranı tekrar gelecek, burada “Reboot system now” seçeneğini seçerek tableti tekrar başlatın.

Burada USB to OTG kablo gerekecektir. Çünkü MDM kaldırma ekranını geçebilmeniz için klavye takmalısınız. 

  • Tablet yeniden başladığında Klavyenizi bağlayın ve MDM ekranında iken ESC tuşuna basınız. Burada android sistemin normal kurulum ekranı gelecektir. Her şeyi sıfır bir tabletmiş gibi yapınız ve ilerleyin.
  • Kurulum ayarları bittikten sonra menüden Ayarlara girerek tablet hakkında kısmındaki derleme numarasına 6 7 kez basarak geliştirici seçeneklerini açınız.
  • Geliştirici seçeneklerine girin ve USB hata ayıklama modunu açmak için tık’ı işaretleyin. Sorulan soruya onay verin.

Bundan sonraki işlemleri video’daki 3. dakikadan sonrasını izleyerek yapmanız önerilir.

. . .

GM E TAB 5 MDM KALDIRMA

MDM Yazlımları tablet sürümleri ile alakası yoktur. Aynen Etab 4’te olduğu gibi E Tab 5 MDM Kaldırma işlemini yapabilirsiniz. Tabletlerin öğrencilere sadece eğişim amaçlı dağıtılması nedeniyle bazı kısıtlamalar getirilmek istenmiş Abartmışlarda abartmışlar. Tableti sıfırlayıp açarken bile şifre istemeler sıra numarası vs istemeler. Facebook şifresini unutan insanlar var yıllar önce sıra numarasını sınıf numarasını nereden bilsin insanlar bunun için tabletin Engelleme yazılımının kaldırılması gerekmektedir.

BEDAVA TABLETLERİN YAZILIMINI KIRMAK

Mdm kaldırma işlemi ve gerekli programların kurulumunu yukarıdaki video’dan göre öğrenebilirsiniz. Daha kalıcı ve etkili bir çözümdür. Test ederek kesin çözüme ulaşabilirsiniz Teşekkür ve sorunlarınızı yorum olarak yazmayı unutmayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site haritası yolu gösterir.
Diş Teli Fiyatları | Wifi şifre kırma | Dumpper | Magazin Haberleri