Gri SEO Nedir ? Yöntemleri ve Mantığı

Gri SEO Nedir ? Yöntemleri ve Mantığı

 GRİ SEO NEDİR

Gri seo, siyah ve beyaz, iyi ve kötü seo’nun harmanlanması ile oluşan bir yöntemdir. Ne tamamen iyi nede tamamen kötü olmuştur. Durumları ve yöntemleri kendisine göre şekillendirerek iki taraftan da olmadan ama iki tarafı da kullanarak ilerlemektedir.

Backlink çalışmaları ve organik hit‘lerin yanına destek olarak, web sitenizi bir seviyeye kadar çıkarmak için el atı olarak bilinen hit arttırma yöntemleri kullanılabilir. Makalenizi üst sıralara çıkararak organik hit kazanmak için alternatif yöntemlerin kullanılması gri seo çalışmasında mübahtır diyebiliriz. Bu yöntem, google’ın son güncellemelerine takılmamak için özenle yapılması gerekmektedir. Eğer siyah şapka seo kurallarını tamamen esas alıp hızlı gitmek isterseniz manuel ceza alma ihtimaliniz de yükselmektedir.

Gri seo yöntemi, manuel işlemlerinizi organikler arasında gizlenmesini sağlayarak yapılmalıdır. Eğer bir site için hiç organik çalışma yapmadan sadece aşırı backlink veya sadece direk ziyaretçi ile sitenizi beslemeye çalışıyorsanız. Sahte tıklamalar ile site kalitesi arttırmayı hedefliyorsanız başarılı olamazsınız. Bu yöntem sadece sizi organik hit kazanmak için gerekli seviyeye taşımak için kullanılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site haritası yolu gösterir.
Diş Teli Fiyatları | Wifi şifre kırma | Dumpper | Magazin Haberleri