İnstagram Geri Alma

İnstagram Geri Alma

İnstagram Geri Alma Yolları Nelerdir?

Son zamanlarda artan hesap çalma sorunları nedeniyle bir çok kişi hesabına ulaşımı kaybetti. Sizde onlardan birisiyseniz instagram geri alma adımlarını takip ederek sorununuzu çözebilirsiniz.

Hiç düşündünüz mü ve yahut başınız bu kadar zor bir durumla karşı karşıya kaldınız mı? İnstagram ana sayfasından kullanıcı adınız mail adresiniz ve şifrenizi kullandığınız halde giriş yapamıyorsanız hesabınız hacklenmiş demektir. Bundan sonraki aşamalarda neler yapmanız gerektiğini sizlere sırasıyla anlatacağım.

– Çalınanhacklenen instagram hesabınızı geri almak için ;

1) Cep telefonunuzdan veya tabletinizden instagram uygulamasını açın ve giriş yapmak için yardıma mı ihtiyacın var seçeneğine dokunun.

2) Girişte sorun mu yaşıyorsunuz kısmında açılacak olan ekranda karşınızda duran daha fazla yardıma mı ihtiyacın var?  seçeneğine dokunmalısınız.

3) Açılacak olan sayfada İnstagram’a kayıt olurken ki kullandığımız e-mail adresimizi ”Kaydolurken kullandığı e-posta adresi” kısmına giriyoruz.

4) Buradan hesabınıza uygun seçenekleri işaretleyiniz. Hesabım başkasının eline geçti seçeneğine tıkmalıyı sakın unutmuyoruz.

5) En alt kutuya ek bilgilerinizi girebilirsiniz. Ardından isteği gönder diyoruz. İsteğinize 3-4 gün sonra cevap gelebilir. Bu aşamadan sonra sabırlı olmanız gerekiyor arkadaşlar çünkü aldığım bir habere göre cevaplar bir hafta sonra da gelebiliyormuş. Bu yanıttan sonra hesabınızı kurtarmak mümkün oluyor.

Önemli bir nokta var ki o da şudur ; hesabınızın güvenliği korumak , bir daha instagram geri alma sorunu ile karşılaşmamak adına instagram şifre güvenliği sağlama yollarını bilmeniz gerekiyor ve ben sizlere bu kısmıda anlatacağım. Başlıyorum.

Her 1 ayda bir kere instagram şifre değiştirme olasılığını hatırlamalısınız ki hesabınız güvende olabilsin.

. . .

Güvenli Şifre Nasıl Alınır? 

– Şifremizi yakın arkadaşlarımız dahil kimseyle paylaşmıyoruz , unutmayın gün gelir dostunuz düşman , düşmanınız dostunuz olabilir. 

-Kaliteli , zor bulunan ve çok güçlü kırılması imkansıza yakın şifreler oluşturmalısınız . Şunu da şifre konusunda aklınızdan çıkarmayın . Karışık karakterler en güçlü şifreleri oluşturur. En çok işe yarayanlar bunlardır. 

-Şifreniz en az 10 karakterden oluşmalıdır ve aynı karakterleri tekrar etmekten kaçınmalısınız.

-Çoğu kişinin kullanabileceği şifrelerden de kaçınmalıyız çünkü sizin aklınıza gelen bir şifre başkasının aklına da gelebilir . Örn : LaborantBey98 vs gibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site haritası yolu gösterir.
Diş Teli Fiyatları | Magazin Haberleri