İnstagram Şifresi Kırılır mı? Nasıl Hesap Geri Alınır? » Deşifre

İnstagram Şifresi Kırılır mı?

Belkide günün en çok kullanılan uygulamalarından birisi olarak yerini almış olabilir. Sürekli fotoğraf paylaşımları, anlık story paylaşımları gibi özellikleri ile bir çok kişiyi ve ticaret olarak bir çok sektörü içine alan instagram facebook tarafından satın alındıktan sonra çok daha fazla güç kazandı. Peki güvenli mi? herkes instagram şifresi kırmanın yollarını arıyor.

Youtuberların instagram hesapları çalındı!.

başlıkları ile ortam bir ara çok gerildi. İnstagram şifresi kırma‘nın bir yolunu bulan bir grup kişi özellikle youtuberların instagram şifrelerini kırıp hesaplarını ele geçirmişlerdi.

Başlıca Orkun Işıtmak, Burak Oyunda, Enes Batur gibi fenomen olan isimlerin içinde  bulunduğu ünlü YouTuber’ların Instagram hesapları hacklendi.

Bu haberlerden sonra hiç kimsenin güvende olmadığı hissi uyandı. Şifrelerinin güvenliğinden tereddüt eden kişiler hemen şifrelerini yenilemeye başladılar. Düşünsenize youtuberlar bile kendilerini o kadar garantiye alarak kullandıkları şifreler ile hesaplarını koruyamadılar. Enes Batur özellikle İnstagram Hesabım Çalındı konulu bir video bile yayınlamıştı sanırım. Epey ağladı duygu sömürüsü falan filan işte rutin şeyler.

Bunu neden anlatıyorum. Makale lazım, şifrenizi güncelleyin nasıl güncelleyeceğinizi ve en iyi şifreleri nasıl kullanabileceğiniz hakkında hadi biraz saçmalayalım.

. . .

BUNDAN KISIMDAN SONRASINI OKUMAYIN

. . .

Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamalarından birisi olması nedeniyle illeki düşmanlarıda olacak tabiki. Bir çok kişi ve bir çok grup burada paylaşımlar yapıyor ve buradan takipçileri ile etkileşimleri, reklamları ile gelirler sunaktadır. Hatta milyonlarca takipçisi olan ünlüler tek bir paylaşım için binlerce lira almaktadır. Tabiki birileri bu instagram hesaplarını çalmak ve kendileri kullanmak istiyorlar.

İnstagram Takipçi Arttırma Yöntemleri

Hal böyle olunca, milyarlarca kişinin kullandığı bir plarform olunca insanlar burada sahte profiller ve alternatif yöntemler ile kendilerini popüler olarak göstermeye çalışıyorlar. Belirli algoritmalar ile açılan hesapları api sistemler ile toplu kontrol edilerek istedikleri kişilere, instagram takibi, instagram beğenisi ve video izlenme gibi şekilde satmaktadırlar.

Eğer bu uygulamaları kullanıyorsanız, hesabınız risk altındadır. Kontrolünüz dışında ve güvenmediğiniz uygulamalara hesabınız üzerinden asla izin vermeyin. Hesabınızın takipçisini arttırayım derken, tamamen şifrenizi kaybedebilirsiniz.

Api sistemler sayesinde takipçi alabilmek için kabul ettiğiniz uygulamalar ile sizde havuza girmiş oluyorsunuz. İstedikleri gönderileri beğeniyor, izliyor ve takip ediyorsunuz.

Tabiki bu kadar şeyi yapan insanlar kolaylıkla instagram şifrenizide kırıyorlar. Bu konuda biraz bilinçli ve tedbirli davranmalısınız. Yoksa başkalarına gidip şifre kırdırmaya çalışırsınız. 


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

ڧ ZLine »
“Ben büyük bir denizde, su damlasıyım.”

Bir Cevap Yazın

Top