Kendini Ne Kadar İyi Tanıyorsun

Kendini Ne Kadar İyi Tanıyorsun

Bir çoğumuz hatta büyük bir çoğumuz bize küçükken öğretilen şeylerin ezberi ile ilerleriz. Kendimizi sorgulama durumu çok az kişide olur. Belli başlı kalıplar vardır mesela insanlar üzerinde, bunlar genellikle.

  • Dünya sana adaletsiz davranmıştır, normalde sen bu şeyleri hak etmiyorsundur.
  • Senin yaşaman gereken hayatı hiç hak etmeyen kişiler yaşıyordur.
  • Sen iyisindir, ama diğer insanlar sana hep kötü davranıyordur. Bundan sonra sende kötü olacaksın zaten insanlar hep öyle seviliyor.
  • Bu sefer çok farklı bir yol izleyip diğerine göre daha başarılı olacağım. Bu sefer aynı hatayı yapmayacağım.

 

Gibi genel kitleyi içine almış belli başlı kalıplar vardır, hep kendi kendimize düşünecek bir zaman bulduğumuzda hep bunlardan başlarız. Ama temel çok basittir, kendini tamamen tanıman gerek. Böylelikle bir sonraki atacağın adımı daha kolay seçebilirsin. Karakterine uymayan şeyleri yapacağını kendine söyleyerek boşa zaman kaybetme kendini tanı.

Eline bir kalem ve kağıt parçası al, merak etme biliyorum yazmayı sevmediğini çok uzun olmayacak. Birkaç soru sor kendine ve dürüst cevaplar ver.

  • Ben kimim?
  • Ne yaparım, diğerlerinden farkım ne benim.
  • Benim özelliğim nedir, ben neden varım.

 

Benden Başlayalım;

Ben büyük bir denizde su damlasıyım. Uzun yıllar önce çocuk olmuş, bir çok hayal kurmuş 24 yaşına gelmiş ama hiç birini gerçekleştirememiş birisiyim. Umudumu da kaybetmek üzereyim, yoruluyorum diyebilirim.

İlk kez kalemi elime alışım sevdiğim bir kız içindi. Hangimizin edebiyatla tanışmamız iki küçük gülen göz bebeğinden geçmezki zaten. Zamanla daha çok yazdık. Belli kalıplar ve yeni düşünceler yazdık ve daha çok yazdık. Bir gün sen nesin diye sorsalar yazarım demek isterdim. Olamadım. Hiçbir zaman kendimi o kadar iyi görmedim.

Ama normal toplum üyelerinden büyük bir farkım olduğunu en baştan beri biliyordum. Bir çok kişinin korktuğu şeylere hayranlık duyuyordum. Bu bakış açısı zamanla bende onlarda olmayan şeyler yarattı, hayali karakterler ve genişletilebilir düşünce yapısı. Bu durumlar bana online dünyada yeni bir hayat yaratmama yardımcı oldu. Bunu çok duymuşsundur, orada ben başka birisiyim.

Yıllardır deniyorum, her şeyi yarım yaptım, her şeyden biraz bilirim. Hiçbir zaman bütün olmadım. Şimdi tam olmaya çalışıyorum.

Ben yeni bir başlangıcım. Ben hataları itiraf edebilen ve tekrarlamayacak olanım. Ben bir daha kimseye güvenmeyecek olanım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site haritası yolu gösterir.
Diş Teli Fiyatları | Magazin Haberleri