Neden Who am ı ?

Ana fikir, hiç bir sistem güvenli değildir. Ama konumuz o değil. Teknoloji ile ilgilenen bir çok insanın zaten yakından anladığı ve zevkle izlediği bu filmi standart bilgisayar kullanıcıların pek ilgisini çekmiyor. Ana fikir olarak hacker filmi, ben anlamam, ben sadece facebook youtube kullanıyorum diyen bir insandan bu fimi anlamasını beklemekte zaten bizim ayıbımız.

Trendeki insanlar

Normal bir izleyici baktığı zaman “at kafası ne lan” diye bir izlenim oluşuyor. Biraz daha bilinçli kullanıcıların aklına belki site üzerinde gizli kimliklerimizi vermediğimiz nicklerle dolaştığımız siteler akıllara gelir. Anlatılmak istenense zaten o’dur. Normal dünyadan soyutlanarak farklı bir kimlikle dolaştığımız interneti anlatmaktadır. Farklı amaçlar için kimlik gizleme yolları ile bu kimliklere bürünüyoruz aslında. Kimileri iyi bir amacı vardır, kimileri de gerçekten at kafasıdır.

Neden Who am ı ?

Kendine Sor, Who Am I

Dark web, Deep web, Karanlık internet nedir?

Söylentilere göre dünya üzerindeki bütün yasal olmayan ticaretlerin yürütüldüğü, kiralık katiller, Zararlı maddeler ve uygunsuz bir çok içeriğin bulunduğu normal insanların kesinlikle girmesinin öderilmediği bir yerdir. Katmanlardan oluştuğu söylenen deep web giren insanların psikolojilerinde sorunlar bıraktığıda söylenmektedir. Bununla ilgili internette güzel bir hikaye makalesi okumuştum.

Deep web sitelerinin içerikleri zararlı olduğu için google ve diğer arama motorları bunları sergilemek istemezler, o sitelerde bu sitelerde kolayca bulunmak istemezler zaten. Tor Browser ve benzeri tarayıcılarla giriş yapılan bir internet ağıdır. Normal gördüğümüz internetten çok daha büyük bir oluşuma sahip olduğu söylenir.

Ben girdim baktım birşey bulamadım. Linkler hep 404, belkide katmanda takılı kaldım.

WHO AM I,  NEDEN İZLENMELİ?

İnsanlar artık zamanının çoğunu bazen eğlenceli zaman geçirmek için bazen iş nedeniyle bilgisayar ve internet üzerinde geçirmektedir. Bu filmi detaylı şekilde izlediğinizde internette dolaşırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini daha detaylı anlayabilirsiniz. Sadece facebook kullansanız bile bir profil resminin size ne sonuçlar çıkaracağını bilmediğiniz bir mail adresinden gelen resim ile nasıl bir yol açıldığını kolayca anlama şansınız vardır.

Tabiki herşey artık filmde anlatıldığı kadar kolay değil. Antivirüsler bir çok basit saldırıdan sizi koruyabilir ama zaten erişime siz izin vermişseniz ?

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site haritası yolu gösterir.
Diş Teli Fiyatları | Wifi şifre kırma | Dumpper | Magazin Haberleri