Organik Hit Arttırmak

Organik Hit Arttırmak

ORGANİK HİT VE ZİYARETÇİ NEDİR?

Hepimiz sitelerimizi bir kitleye ulaşmak veya sesimizi duyurmak için kurarız. Sesimizi duyurmak için oluşturduğumuz içerikler ve bilgi sunduğumuz makalelerimiz vardır. Organik ziyaretçiler, işte makalelerin ulaşmasını istediğimiz kişilerdir. Organik ziyaretçiler yani doğal ziyaretçiler bir çok yolla kazanabileceğimiz ziyaretçilerimizdir.

Bazen Google aramaları ile bize ulaşabilirler, bazende sosyal medya kanalları ile makalelerimizi sunabiliriz. Sosyal medya ziyaretçileri genellikle Sosyal Medya Ziyaretçisi olarak ayrım yapılsa da genel olarak baktığımızda onlarda birer organik ziyaretçidir.

Aslında burada hedef alacağımız ziyaretçi kitleside tam olarak sosyal medya organik hit kazanma konusu olacaktır. Bilindiği gibi google teknoloji ve internet dünyasının tartışmasız bir devidir. Ama en çok zaman geçirilen ve insanların aktif olarak bulunduğu yerlerde sosyal medya alanlarıdır.

Kendinizi bir simitçi gibi düşünün, en işlek caddede duruyorsunuz ve süslü bir araba ile simit satıyorsunuz. Bu kişisel bir paylaşımcı’nın sadece bir post ile sosyal medyadan çekeceği organik ziyaretçidir. Amacımız o caddeye bir fırın açmak. Bu bizi bir simitçiden daha fazlası yapacak ve her zaman sıcak simit satan bir iş yeri yapacak bizi daha fazla kişi tanıyacak.

Bunun için Facebook üzerinde, sayfalar ve gruplarla iyi geçinmeye çalışın. Kendiniz açın demeyeceğim bu çok zor bir şey ve kısıtlı bir şey. Bazen başkalarıyla anlaşmak sizin için daha yararlı olacaktır.

Hit Kazan ve Ziyaretçi Arttır

Paylaşımlarınızı dikkat çekici şekilde yazın ve kapak fotoğraflarınızı ilgi çekici yapın. Yazılarınızı süsleyin giren kişiler yazınızı çoğu zaman okumazlar. En azından resimlere bakacak kadar kalsınlar. Bu durum 4 5 saniyede olsa size yarar sağlayacaktır. İlgi çekici konulardan bahsedin, onlara soğuk bir kış gününde bir bardak kahve olun.

ORGANİK HİT YARARLARI NELERDİR?

Organik kullanıcılar bize kendini kanıtlamış otoriter siteler üzerinden geldikleri için yararları direk girişlerden çok daha etkilidir. Oralara tıklanması için bıraktığınız linkler, o sitelerin botları ve diğer botları o kullanıcı ile birlikte harekete geçirir. Bu güzel bir şeydir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site haritası yolu gösterir.
Diş Teli Fiyatları | Magazin Haberleri