Ruh Çağırma Nedir? Seansı Nasıl Yapılır?

Öncelik olarak ruh çağırma ve cin çağırma arasında farklılıklar vardır.Bu kavram eski babil dönemlerine kadar dayanmakta olup atlantis maya mısır gibi medeniyetlerde fazlasıyla duyulmuş bir kavramdır.

Ruh Çağırma Nedir? Seansı Nasıl Yapılır?

Ruh çağırma seansı profesyoneller tarafından ve uygun ortamın oluşturulması durumunda mümkün kılınmaktadır.Ülkemizde medyum ve hocalar ruh çağırma adı altında para karşılığı bu işi yapıyor olsalar da tam olarak kesinliği kanıtlanmamış bir kavramdır.Cin Çağırma

Cin çağırma işlemi yıllardır insanoğlunun en çok uğraştığı şeylerden birisidir. Birçok filme konu olmuş olan bu kavram bir yandan tehlikeli ve riskli bir yandan da yapılması o derecede zor işlemdir. Cin çağırma seansı sırasında karşılaşılan en büyük sorunlardan birisi ruh çağırma seanslarında olduğundan farklı olarak kişilerde zarar görme eklemlerin istemsiz hareketleri ve geri dönüşü olmayan bir yola girmesidir.

İlminde ustalaşmış hocalar sayesinde veya eski kara büyü kitapları ile bu işlemin yapılabilir olması , hatta günümüzde internet ve sosyal ağların gelişmesi sayesinde artık tek tıkla bu büyülere ve dualara ulaşılabilmekte olup ciddi riskler taşıyan bu eylemi gerçekleştirmeye çalışan kişiler de bulunmaktadır. Hz Süleyman’ın cinlere hükmettiği ve kontrol edebildiği bilinse de günümüzde bu büyülerin varlığı kesin değildir.

Ruh çağırmak ile Cin çağırmak arasındaki en büyük fark ruh çağırmanın ölmüş bir kişi üzerinde yapılması , cin çağırmanın ise başka bir boyut da olan varlıkları çağırmak olduğunu bilmemiz gerekmektedir.

Tabi ki günümüz hocaları da bu olayı  ticaret işine dökmüş olup taciz para cinsel istismar gibi vakaların artmasında rol oynamışlardır.

Bir çok filme konu olan şeylerden biriside ruh çağırmaktır. Ana mantığı ölmüş birisi ile bu dünyada iletişim kurmaktır. Bunun gerçek olup olmadığı kesin belli değildir. Mantıken düşünüldüğünde böyle bir şey olması mümkün de değildir. Ölü insanlarla konuşmak farklı bir dünyayla iletişim kurmak mantıklı şeyler değildir. Adam ölmüş, neyin iletişimi bu?

Cin yada Ruh Çağırma seanslarını genellikle yapandan daha çok nasıl yapılacağını anlatan kişiler bulabilirsiniz. Daha risksiz bir durum, sallıyorsun ölümüne küçük küçük bahsediyorsun ve geldiysen masayı salla, hı hı bak geldi sallanıyor masa.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası yolu gösterir.