Ruhunu şeytana satmak

Bir çok filmde konu olarak alınmış olan ruhunu şeytana satarak üstün güçler kazanan insanlar anlatılmıştır. Normal hayatında yapamadıkları veya yapma şansı olmayan kişilere şeytan son anda gelir ve bazı vaatler ile onları kandırarak bu isteklerini yapabilecek güçler vermektedir. Tabi ki sonrasında sonsuz şekilde şeytan kölesi olursunuz.

Ruhunu şeytana satmak

Bu konuyu bize en iyi anlatan film hayalet sürücü olmuştur. Başarı için şeytanla anlaşma yaparak şeytana ruhunu satmak için anlaşma yaparken bulur kendini. Tabi hiç bir şey beklendiği gibi gitmez. Zaten bize her zaman söylediği gibi şeytan güvenilmezdir.

Şeytan Gözleri

Genellikle büyücüler de ve büyü ile uğraşan kimselerde kullanılan ruhunu şeytana satma mantığı şu şekildedir.

ruhunu şeytana satmak

Kişilere onların bilmediği şeyler hakkında bilgi vermek için normal insani güçlerin üstünde bir güç gerekmektedir. Bunların bilgi alışverişini yapmak içinde anlaşmalar veya evlilikler yapılmaktadır. Büyücülerin bazı şeyleri bilmesi Cinler tarafından bilgilendirmesi evliliklere bağlanmaktadır.

Şeytana ruhunu satmak için yapılan anlaşmada büyücü veya satan kişi ölene kadar ve öldükten sonrada şeytanın isteklerini yerine getirmek zorundadır. Bu derece ciddi bir antlaşma gerçekten var mı yok mu tam bilinmez ama bir çok bilgi kaynağında büyülerin varlığı bulunmaktadır. Muhtemel olarak bu büyüleri yapabilmek içinde bir anlatma yapılması gerekebilir.

Bir daha düşünüldüğünde bu antlaşmayı yapmak için dünyevi olarak nasıl bir zorluk veya sorun yaşamış olabilir insan. Hem dünya hayatınızı hemde ahireti tamamen yok etmenin en kolay yolu gibi.

Başarı için ruhunu şeytana satmak

İnsanlar bir konuda veya başka bir durumda başarılı olmak için onlarda olmayan yetenekleri isterler. Bunların karşılığında o kadar hırs ile ilerler ki her şeyi yapabilirler. İşte ruhunu şeytana satmakta bunlardan birisi.

Robert Johnson’da bunlardan birisi olarak bilinir. İyi bir gitarist olmak için ruhunu şeytana sattığı ve şeytanın gitarına bir akor yaparak başarılı bir gitarist olmasını sağladığı söylenmektedir. Hatta bu çok sevilen dizilerden birisi olan supernatural dizisine aşağıdaki videoda olduğu gibi konu olmuştur.

Ruhunu Nasıl Şeytana Satarsın?

Bunun hakkında tam bir fikrim yok ama çok güzel bir sahne hatırlıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site haritası yolu gösterir.
Diş Teli Fiyatları | Wifi şifre kırma | Dumpper | Magazin Haberleri