TTNet Modem Şifresi

TTnet modem şifresi ve arayüz şifresi nedir? Nasıl değiştirilir ve modem kurulumu hakkında merak ettiğiniz bütün soruların cevabını tek bir yazıda birleştirdik.

TTNET Arayüze Giriş – Kullanıcı Adı ve Şifre

TTNET yeni adıyla Türk Telekom bilindiği gibi ülkemizdeki ev internet sağlayıcı firmaların zirvesinde gelmektedir. Ve gittikçe kendini geliştirmek fakat hâla alt yapı sorunları nedeniyle müşterilerini tamamen memnun edebilmiş değildir. Aslında konumuz bu değil. Belli başlı TTNET modemler ile yaşanan sorunlara değinmek istiyoruz. Başlıca konular aşağıdadır, yorum yaparak sizde farklı konularda yardım isteyebilirsiniz.

TTNet Modem Şifresi

TTNET Modem Arayüz Giriş Şifresi Nedir?

Ttnet modem şifresi ve Modem ayarlarını düzenleyebilmek için öncelikle modem arayüzüne giriş yapmak gereklidir. Bu arayüz bize modeme yetkili bir şekilde erişmemiz için bir güvenliktir.

TTNET modem arayüzüne giriş için aşağıdaki adımları takip edin.

 1. Google Chrome, Mozilla veya İnternet Explorer web tarayıcılarından herhangi birisini açın.
 2. Üst kısımda bulunan site adresi kısmına, 192.168.1.1 yazın ve enter basın. Eğer herhangi bir sayfa gelmezse. 192.168.2.1 adresini yazarak deneyin.
 3. Kullanıcı adı ve şifre ekranı gelecektir. Bu kısımda  modem türlerine göre değişen kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmanız gerekli. Genellikle ttnet modemleri tek bir şifre ile gelmektedir ama nadiren de olsa modem orjinal şifresiyle karşılaşabilirsiniz.

Kullanıcı adı: admin Şifre: ttnet
Kullanıcı adı: admin Şifre: turktelekom – Türk Telekom İnternet adı ile gelen modemler için olan şifreleri deneyerek panele giriş yapın.


TTNET Modem Kurulumu

Modem kurulumu bakıldığında bir çok özelliğin düzenlenebileceği bir geniş başlıktır. Ama biz standart ev kullanıcıları için ADSL kullanıcı adı ve şifre girmek, Wifi şifresi değiştirmek gibi genel başlıkları anlatacağız.

ADSL Kullanıcı Adı ve Şifre Girme

 • Basit bir şekilde kurulum için Hızlı kurulumu seçebilirsiniz. İsteklere TTNET bilgilerinizi girerek kurulumu başarılı bir şekide yapabilirsiniz.
 • Detaylı kurulum için sol taraftaki menüden ‘a tıklayın.  Açılan sayfafa dsl_internet protokolünü göreceksiniz karşısındaki düzenle‘ye tıklayın.
 • Açılan sayfada WAN Servis Ayarları kısmında bulunan yerleri kendi bilgilerinize göre doldurmanız gereklidir.
  • Kullanıcı adı: TTNET’in sizin için özel olarak verdiği kullanıcı adıdır. Bu size genellikle Cep telefonu mesajı ile gelecektir. Eğer gelmemişe TTNET müşteri hizmetleri’ni (444 1 444) arayarak öğrenebilirsiniz. Size verilen kullanıcı adının sonrasında @ttnet kullanıcı adı olması gereklidir. Modemde yok ise sizin koymanız gerekir.
  • Şifre : Kullanıcı adınız ile birlikte gelecektir.
  • Başka değiştirmeniz gereken bir kısım yok. Kaydet’e tıklayın ve interneti kontrol edin. Eğer doğru şekilde girildiyse internet aktif olacaktır. ( Bazı durumlarda modem yeniden başlatmak gereklidir. Kesin sonuçlar için yeniden başlatmak önerilir.

TTNET Modem Wifi Şifresi Değiştirme

Modem panelimize giriş yaptıktan sonra wifi şifresi değiştirme işlemleri için sol menüdeki Kablosuz‘a tıklayın.

 • Temel Ayarlar kısmından modemin ismini değiştirme işlemini , kanalını, ülke vs değiştirebilir. İsterseniz Kablosuz kısmını devre dışı yaparak kablosuz özelliğini kapatabilirsiniz.
 • Kablosuz Güvenliği kısmına girerek modemin şifresini değiştirme işlemini yapabiliriz. Bunun için,
  • WPA/WPA2 – Personal(Tavsiye edilen) seçin. 
  • Kablosuz Şifre: kısmına şifrenizi yazın ve sonrasında kaydet deyin. Yeniden başlatma yapabilir veya direkt olarak sizi atabilir. Belirlediğiniz yeni şifre ile kablosuz ağlardan modeminize tekrar bağlanmanız gereklidir.
  • Eğer sorun yaşarsanız ağı unutturup tekrar yapmanız gerekli.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site haritası yolu gösterir.
Diş Teli Fiyatları | Magazin Haberleri