Wifi Şifresi Öğrenme

Türktelekom, Vodafone ve Turkcell gibi internet sağlayıcılara ek olarak onlarca farklı modem markası yer alıyor. Bu modemlerin wifi şifresi öğrenmek için en kolay yöntemleri ve şifreyi kaybettiğinizde yeni şifre koymayı sizin için anlattık.

Wifi Şifresi Öğrenme

Evinizdeki internetin wifi şifresini mi yoksa komşunuzun internet şifresini mi öğrenmek istiyorsunuz? Bu iki sorunun cevabınıda sizin için detaylı olarak yazımızda cevaplıyoruz.

Burada anlatılanlar modemin alt veya arka etiketinde şifresi yazmayan veya silinen kişiler için hazırlanmış wifi şifresi öğrenme yöntemleridir.

wifi şifresi öğrenme

Evdeki Modem Wifi Şifresi Öğrenme Yöntemleri

Evinizde kablolu olarak kullandığınız internetin wifi şifresini uzun zamandır kullanmadığınız için unutmuş olabilirsiniz. Sizin için modem arayüzüne giriş yaparak wifi ayarlarını görmeyi, şifreyi değiştirmeyi ve mevcut wifi şifresini aşağıdaki adımları takip ederek öğrenebilirsiniz.

Modem Arayüzüne Nasıl Giriş Yapılır?

Öncelik olarak modeme kablolu veya kablosuz olarak bağlı olduğunuzdan emin olun.

  • Başlat’a CMD yazarak dos ekranını açın.
  • Açılan siyah ekranda ipconfig yazın
  • Gelen yazılarda varsayılan ağ geçidinde yazan 192.168.1.1 veya 192.168.2.1 rakamlarından sizde çıkan rakamları tarayıcı adres çubuğuna yazın ve giriş yapın. (Bu adres bazen modem üzerinde de yazmaktadır.)
  • Modem arayüz giriş bilgileriniz ile giriş yapın ve wifi ayarları kısmından mevcutta kullandığınız wifi şifresi öğrenmek mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası yolu gösterir.
Diş Teli Fiyatları | Magazin Haberleri