Google’da ilk sayfada çıkmak | Nasıl olur bu!

Google’da ilk sayfada çıkmak | Nasıl olur bu!

İçindekiler

Günümüzün iş yerleri internet siteleri

Bu benzetmeyi bir çok defa duymuşsunuzdur. kaliteli bir iş yeri açmak ve çok fazla satış yapmak için en işlek cadde üzerinden iş yeri kiralamaya çalışırız. İnternet sitelerimizde sattığımız ürün kelimesinde en üst sıralara çıkarak daha çok ziyaretçi kazanmamızı hedefler. Daha çok ziyaretçi doğru orantılı olarak eğer gerçekten uygun ve kullanıcı güveni veren bir site iseniz daha çok satış ile orantılı şekilde büyüyecektir. Bunun için günümüzün en çok kullanılan arama motoru google’da üst sıralara çıkmanız gerekmektedir.

Bir seo uzmanı veya şirketi ile anlaşın

Google’da öne çıkmak sadece bir web sitesi yapmakla yeterli olmayacaktır. İlk önce kesinlikle öğrenmeniz gereken şey. Bir web sitesini üst sıraya taşımak o web sitesini yapmaktan daha zordur. Bir çok rakibiniz ile savaşarak üst sıraları hak ederek oraya çıkıyorsunuz. Bunu kendinizde basit ve amatör şekilde yapabilirsiniz. Ama dikkat edin amatör şekilde bilinçsiz şekilde yapılan seo çalışması yapılması eski haline dönmesi zor bir çıkmaza sokabilir. Bunun için bir seo şirketi veya seo uzmanı ile anlaşmanız önerilmektedir.

Google ilk sayfaya çıkmak, başlıca bir seo çalışması gerektirmektedir. SEO çalışmaları site analizleri site iç ve dış düzenlemeler, referans siteler (backlink inşaası), site otoritesi, organik site ziyareti arttırmak gibi toplu yapılan çalışmalar ile sağlanmaktadır. Anahtar kelimenize uygun şekilde yapılan seo çalışmaları ile zamanla rakiplerinizden daha başarılı şekilde yapmış olduğunuz seo ile ön sıralara çıkacaksınızdır.

SEO için Sosyal Medyanın etkisi

Site içerisindeki hareketlerinizi sosyal medyalarda ve diğer platformlarda paylaşarak orada bulunan site kullanıcılarının sitenizi organik şekilde ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için kullanıcıların ilgilisi gerçekten çekecek yazılar ve görseller ile kullanıcıların sitenizde daha çok durmasını sağlayabilirsiniz.

Kullanıcıların sitenizde kalma süresi, görüntülediği sayfa süresi gibi sonuçlar site kalitenizi arttıracaktık ve google ilk sayfaya çıkmak için hak kazanmanızı sağlayacaktır.

Siteniz için seo yaparak google’da ilk sayfada çıkmak istiyorsanız, seo önerileri makalemizi inceleyebilir ve fikir edinebilirsiniz.

 

Google’da ilk sayfada çıkmak için yapılması kolay şeyler

En basit örneği ile backlink inşaası oluşturmanız gerekmektedir. Bloglar açabilir, makale satın alabilirsiniz.  Özgün makaleler yazdırarak sitenizi baştan aşağı bir seo uyumlu siteye dönüştürebilirsiniz. Sonrasında sitenizin yavaş yavaş ilerlediğini göreceksiniz ve zaten isteğiniz daha da artacaktır. Blogger, tumblr ve wordpress gibi bloglardan yararlanarak backlink almayı unutmayın. Üst satırda linkini vermiş olduğumuz seo önerileri makalemizden de paravan blog kullanımı‘nın detayını inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası yolu gösterir.