Crack Nasıl Yapılır?

Demo veya deneme sürümü olarak kullanılan program veya oyunların ek dosyalar yardımı ile tam sürüm kullanımına açılmasına crack yapmak denir. Crack yapmak için kullanacağınız dosyaları programı indirirken bir çok yayıncı dosya içeriğinde verirken alternatif konumlardanda ek olarak indirebilirsiniz. Burada sizin için Crack nasıl yapılır sorusunu cevaplıyoruz, yazıya devam ederek görsel crack yapma anlatımından faydalanabilirsiniz.

Crack Nasıl Yapılır?

Temel bilgisayar kullanıcısı crack nasıl yapılır bilmiyor ve deneme sürümü programların süresi bittiğinde kullanmayı bırakıyor veya sıfırdan format atıyor. Biz sizin için dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows’ta crack nasıl yapılır detaylı bir şekilde anlattık.

Oyun veya Program Crackleme Adımları

Crack işlemi mevcut kurulum dosyalarının üzerine yapılmaktadır. Bu nedenle kurmak istediğiniz program veya oyunu elinizdeki install.exe dosyası ile kurun. Adımları ileri/next komutları ile doğru bir şekilde geçin ve kurulumu gerçekleştirin.

Dikkat!. Birçok Crack dosyası Windows defender ve Antivirüs programları tarafından virüs olarak algılanmaktadır. Bu nedenle rardan çıkarma işlemi yapmadan önce antivürüs ve defender yazılımlarının korumasını devre dışı bırakmanız gerekmektedir. Eğer bu kapattıysanız crack nasıl yapılır yazısına devam edebilirsiniz.

  • Crack yapmak için dosyaları rardan çıkarın!.

Tam sürüm kullanmak istediğiniz programın indirme dosyaları içerisinde crack dosyaları mevcut ise klasör veya rar içerisinde sunulmuştur. Eğer rar içerisinde ise bu dosyaları masaüstüne veya uygun bir konuma çıkarın.

Crack nasıl yapılır?

  • Cracklenecek Oyun / Program’ın Dosya Konumunu Açın

Crack dosyalarını yerleştirmek için program kurulduktan sonra masaüstüne eklenmiş olan Program simgesine sağ tıklayın ve “Dosya konumunu aç” seçin ve programın sistem dosyalarının bulunduğu klasöre gidin.

Windows 10 Crack yapma

 

  • Crack Klasörünün içerisindeki tüm dosyaları kopyalayın.

Masaüstüne çıkarmış olduğunuz crack klasörü içerisindeki tüm dosyaları seçin ve sağ tıklayıp kopyalayın. (CTRL + A tuşlarına basarakta klasör içerisindeki düm dosyaları seçebilirsiniz. Bu yöntem size oyun crackleme veya program crack yapma işlemi sırasında 2 saniye kazandırabilir.

Program crackleme

 

  • Dosya konumunu açtığınız klasöre yapıştırın.

2 adım önce masaüstü simgesine sağ tıklayıp dosya konumunu açtığımız klasöre gidin ve kopyalamış olduğunuz Crack dosyalarını yapıştırın. Yapıştırma işlemini klasör içerisinde boş bir alanda sağ tıklayıp yapıştır diyerek veya CTRL + V tuşları ile yapıştırabilirsiniz.

Program nasıl craklernir

 

  • Crack Dosyalarının Eklenmesi için Kopyala ve Değiştir.

Bazen crack dosyaları çalışmaz, bu nedenle eski deneme sürümüne geri dönmek isterseniz mevcut orjinal program dosyalarınızı yedeklemeniz önerilir.

Yapıştır dediğinizde mevcut demo sürümü dosyaları ile full sürüm dosyalarının yer değişmesi için sizden onay isteyecektir. Bu onay ekranında Kopyala ve Değiştir seçeneğine tıklayın.

Oyun crack nasıl yapılır

 

  • Crackleme işlemini tamamlandı!.

Tebrik ederiz, eğer adımları doğru bir şekilde yaptıysanız ve crack dosyanız sorunsuz çalışıyorsa crack yapmayı başarmışsınız demektir. Sizin için crackleme işlemini en ince ayrıntısına kadar anlattık, yazımız sizin için yararlı oldu mu? Crack nasıl yapılır sorusunun cevabını artık biliyor musunuz? Soru ve sorunlarınızı yorum yaparak bize yazabilirsiniz…

Full oyun oynama yöntemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site haritası yolu gösterir.
Diş Teli Fiyatları | Wifi şifre kırma | Dumpper | Magazin Haberleri