Sonsuzluk İşareti ∞ Nasıl Yapılır?

Sonsuzluk işareti, aşk, sadakat ve sevgi gibi değerlerin sonsuzluğunu simgeleyen özellikle takı ve aksesuarlarda karşımıza çıkan simgelerden birisidir. Sonsuz sevgi olarak bir çok kişi tarafından kullanılan özellikle kadınların güzelliğini ortaya çıkaran takı üreticilerinin en çok ürettiği modellerin başında gelir.

SONSUZLUK İŞARETİ‘NİN ANLAMI?

Sonsuzluk işaretinin anlamı, Sonsuzluğun ve sınırsızlık anlamına gelen belirli bir büyüklüğü olmayan, sayısız yada sayılamayan nesne ve kavramlar için kullanılan bu karakter ‘çok büyük ve sınırsız olan’ şeyi tanımlamak için kullanılmaktadır.

Sonsuzluk İşareti ∞ Nasıl Yapılır?

İçindekiler

Sadece takı ve benzeri ürünlerde değil dijital alandada çok fazla kullanılan sonsuzluk işareti sayfa ve grup oluşumlarında profil simgelerinde kullanılmaktadır. Windows işletim sistemlerinde nasıl yapıldığı pek bilinmeyen bu işareti yapmak için aşağıdaki yolları izleyebilirsiniz.

SONSUZLUK İŞARETİ ()
KLAVYEDE NASIL YAPILIR?

Windows işletim sistemlerinde Charmap üzerinden kolaylıkla tüm simgeleri bulabileceğinizi biliyor muydunuz? Eminiz kimse sonsuzluk işaretini sürekli olarak kullanmıyordur ve ∞ buradan kopyalayıp istediği yere yapıştıracaktır. Ama işletim sisteminin karakter seti olarak bilinen, bütün fontlarda bütün simgeleri inceleyerek görebileceğini Charmap’ı bilmeniz her zaman işinize yarayacağını düşünüyoruz.

Yinede klavye simgesi bilgisini vermedende geçmeyelim. “Alt + 8734”
ALT TUŞUNA BASILI İKEN 8734 TUŞLUYORUZ VE ELİMİZİ ÇEKİYORUZ.

CHARMAP İLE SONSUZLUK İŞARETİ KOPYALAMA

Windows tabanlı işletim sistemlerinde bulunan Başlat’a ‘charmap’ yazmanız yeterli. İşletim sisteminizde bulunan bütün fontlar üzerinde bulunan özel karakterlerin simgelendiği bu araçtan Arial fontunda kolaylıkla biraz aşağıya çekerek Sonsuzluk işareti bulabilirsiniz. Üzerine çift tıkladığınızda alt kısımda yazacaktır ve oradan kopyala butonuna basarak bütün karakterleri kopyalayarak yazılardan tutun sosyal medya araçlarına kadar bir çok alanda kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası yolu gösterir.