Diş ağrısı nasıl geçer?

Beklenmedik zamanlarda insanların diş ağrılarısına maruz kaldığı ve sancılı bir sürecin başladığı bilinmektedir. Yiyeceklerden, şekerlemelerden, çikolatalardan ve benzer gıdalardan bakteri mikrop gibi etkenlerden dolayı dişler çürüyüp sonrasında diş ağrısına sebep olabilmektedir. Diş ağrısı hiç beklenmedik zamanlarda gelir ve hatta gece uyurken bile sizi uyandıracak şekilde ağrıya sebebiyet verir.

Diş ağrısı nasıl geçer?

İçindekiler

Böyle zamanlarda Diş ağrısı nasıl geçer? Gibi soruların yanıtlarını bilmek kişiye uygulama açısından bir pratiklik sağlar. En azından doktora gidinceye kadar kendisini bu ıstıraptan kurtarmış olur. İsterseniz gelin diş ağrısına ne iyi gelir? birlikte göz atalım.

Diş Fırçalamak

Diş ağrısıYediğimiz besinlerin kırıntıları diş aralarına girmiş ise ve dişimizde çürük varsa bu yemek kırıntıları ağrı sebebiyet verir. Mutlaka bir diş fırçalama yöntemi ile kırıntıları yok etmek gerekir. Diş fırçalama sayesinde kırıntılar yok edilerek diş ağrısının biraz olsun giderilmesini de sağlayabilirsiniz.

 

Gargara Yapma

Diş ağrısına gidermenin yollarından bir tanesi de gargara yapmaktır. Özellikle sirkeli su ile tuzlu suyu karıştırıp gargara yapmak size çok faydası olacaktır. Ayrıca dezenfekte etkisi yapacağından dolayı da bakteriler ve mikroplardan da bölge arındırılmış olunur. Şişlik de var ise şişlik inmiş olur.

 

Buz Tatbiki

Ağrıyan diş bölgesine bir parça buz koymak geçici olarak ağrının durmasına imkan verecektir.

 

Karanfil / Karanfil Yağı

Antiseptik özelliğinden dolayı ağrıyan diş bölgesine karanfil ya da karanfil yağı tatbik edildiğinde ilgili bölgenin uyuştuğuna şahit olacaksınız. Ayrıca karanfil diş ağrısını tedavi etme özelliği de bulunmaktadır.

 

Sarımsak

Ağrıyan diş bölgesinin üzerine bir diş sarımsak koyun ve oradaki bakteriler sarımsak sayesinde yok olup gidecektir ve dolayısıyla ağrınız hafifleyecektir.

 

Zerdeçal

Zerdeçal bitkisini su ile karıştırılarak macun kıvamına getirilir ve ağrıyan diş bölgesine tatbik edilir. Zerdeçal’ın antiseptik özelliğinden dolayı ağrı bir nebze giderilmiş olur.

 

Antibiyotik Ve Ağrı Kesici

Dişinizdeki ağrı giderek artıyorsa dişiniz iltihaplanmış olabilir. Çünkü diş ağrısının giderek fazlalaşması iltihaplanmanın göstergesidir. Bundan dolayı en kısa zamanda doktora muayene olmanız gerekmektedir. Doktorun size reçete edeceği antibiyotik ya da ağrı kesici ile tedavi sürecini başlatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası yolu gösterir.