Ayakkabılar Makinede Yıkanır mı

Güncelik hayatımızda sürekli giydiğimiz ve zaman zaman kirlenen ayakkabıların temizliği hakkında ne kadar şey biliyor sunuz? Mesela Ayakkabılar makinede yıkanır mı?

Ayakkabılar Makinede Yıkanır mı

İçindekiler

Öncelikle spor ayakkabıyı marka farkı oluşturmadan yazmak gerektiğini düşündüm. yine de çok sık sorulan bir soru olduğu için Puma spor ayakkabıyı biraz daha farklı düşünmemiz gerektiğine karar verdim. Pek çok spor ayakkabıda olduğu gibi Puma spor ayakkabılarda çamaşır makinesinde rahatlıkla yıkanabilir. Yine de gözeneklerinin kirlenmemesi için zaman kaybetmeden yani kir daha fazla ayakkabıya nüfuz etmeden müdahale etmekte fayda görülmektedir.

İkinci aşama olarak ayakkabınızın kirlenmemesi için üzerinde bulunan çamur ve diğer kir tabaklarının ortadan kaldırılması gerekmektedir. Bu konuda olabildiğince hızlı hareket ederseniz daha rahat bir temizlik ile karşılaşma durumunuz ortaya çıkacaktır.

Adidas Spor Ayakkabı Makinede Nasıl Yıkanır

Spor ayakkabı yıkarken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ayakkabının bağcıkları ve tabanlarının çıkarılmasıdır. Ayakkabı yıkama fileleri son zamanlarda çok tercih edilmekte ve ayakkabılar açısından çok işe yarar özellik sergilemektedir. İmkanınız varsa ayakkabı yıkama filelerinden destek alabilirsiniz.

Bu file yada ayakkabınız ile atacağınız havlu, çarşaf gibi ürünler ayakkabınızın çok darbe almasını (aynı zamanda makinenizinde) önüne geçecektir. Aynı puma ayakkabılarda olduğu gibi adidas spor ayakkabılarda yıkama yapmadan önce bir bez yardımıyla güzelce temizlenmelidir.

Deri Ayakkabı Makinede Yıkanır mı

Deri ayakkabıların yıkanması ise bambaşka bir başlık olarak ön plana çıkar. Spor ayakkabıların aksine deri ayakkabıların kullanım alanları daha naziktir.

Yapılmasından temizliğine kadar tüm başlıkları spor ayakkabılardan ayrı olacaktır. Öyle ki boyanması bile daha farklı olduğu için deri ayakkabıların çamaşır makinesinde yıkanması tavsiye edilmez. Yine de ille temizlemeniz gereken bir konumda ise bu konuda özel olarak sadece deri ayakkabıları temizlemek için satılan malzemelerden destek alabilirsiniz. Bu da daha rahat bir temizlik anlamına gelecektir.

Ayakkabılar Nasıl Kurutulur

Ayakkabıların kurutulması işlemi için kesinlikle kurutma makinesi kullanılmaması gerekmektedir. İnternette bu konuda çok fazla içerikle karşılaşmış olmama rağmen ayakkabıların kuruması için kurutma makinesinden uzak durmak gerektiğini düşünenlerdenim.

Bunun dışında kurutma işlemi için doğrudan güneş ışığı almayan bir yerde ayakkabılarınızı tutabilirsiniz. Daha hızlı bir kurutma işlemi olmasını istiyorsanız, ayakkabınızın içine kağıt havluları koyarak nemini almaya özen gösterebilirsiniz. Bu durumda yaklaşık bir günlük olan kurutma süresi biraz daha kısalacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası yolu gösterir.