Güncel İmplant Fiyatları

İmplant, son yılların en çok tercih edilen diş tedavi yöntemlerinin başında geliyor. Dolgu ve porselen diş yapımından farklı olarak implant diş yaptırmak isteyen kişinin çene kemiğine diş kökleri görevi görecek olan özel vidalar ile diş kökü yapılmasıdır.

Sağlık |  Bu yazı, 14 Mart 2019 tarihinde yayınlandı!.

İMPLANT FİYATLARI NE KADAR?

İmplant fiyatları etkileyen et temel unsurlarından biriside diğer diş yapılarına ve çalışmalarına göre daha kalıcı ve kesin çözüm olarak görülmesidir.

İmplant diş yapımı için kullanılan yöntemler kalıcı ve büyük oranda memnuniyet verdiği kadar diğer diş tedavi yöntemlerine göre daha ağır ve ağrılı bir süreçtir.

GÜNCEL İMPLANT FİYATLARI

ORTALAMA İMPLANT FİYATLARI KDV Dahil %8
Kemik İçi Tek Diş İmplant fiyatı  1050 TL
Tek Diş Sert doku greftleme fiyatı  450 TL
Overdenture Tek Diş Hassas Tutucu fiyatı hariç (Tek Çene)  1200 TL
OverdentureTek Diş Hassas Tutucu fiyatı hariç (Çift Çene)  2350 TL
Veneer Kron ( Zirkonyum) Tek Diş (Metal Ücreti Hariç) 400 TL
Veneer Kron ( Porselen ) Tek Diş (Metal Ücreti Hariç) 400 TL
Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen ) Tek Diş 850 TL

KESİN FİYATLAR VE BİLGİ ALMAK İÇİN
KLİNİK İLE GÖRÜŞMENİZ ÖNERİLİR


İMPLANT YAPTIRMAK KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

implant fiyatları

İmplant tedavi yöntemi kalıcı sonuçlar sunması nedeniyle bazı kişiler için sorun yaratabilir. Bunların başında vücut gelişim süreci devam eden kişiler en başta gelmektedir. Çene içerisine implant kök yapımı, çene gelişimi devam eden kişiler için ilerleyen zamanlarda sorun yaratmaktadır. Çene gelişimi sürecinde çene yapısında sorunlar ihtimali olduğu için tedavi başlangıcından önce Diş doktoru ‘nun onay vermesi gerekmektedir.

Vücut yapısına ek olarak İmplant diş yapımı için kontrol listesinde şeker ve tansiyon gibi kişi üzerinde kalıcı olarak bulunan hastalıkların implant için engel olup olmadığı incelenmektedir.

. . .

Bir çok kişinin korktuğu, yapım yöntemi biraz sert gelen implant’ın bu kadar sağlıklı olması ve uzun vadede kalıcı olmasının nedeni bu sağlam ve zorlu çalışmadır aslında. İmplant diş fiyatları diğer yöntemlere göre ucuz olmayabilir ama yinede kalıcı çözümler için tercih edilmektedir.

2020’nin en çok tercih edilen yöntemlerinden birisi olduğunu biliyor musunuz? Bir çok haber, yapım ve sağlık programlarında konu alan implant tedavisinde Türkiye aslında oldukça gelişmiş. Yurtdışı hasta kabulleri ve destekleri sunmaktadır.

. . .

. . .

İMPLANT DİŞ YAPIMI CERRAHİ ADIMLARI;

 • İmplant tedavisi isteyen kişinin bütün kontrolleri yapıldıktan sonra başlayan tedavi sürecinin başında, çekilmiş olan dişlerin yerinin temizlenerek implant vidaları için yuvalar açılması ile başlar.
 • Yuvalara müşterinin seçimine göre değişen implant kök vidaları yerleştirilir ve kapakları kapatılarak çenenin köklerle uyum sağlaması için beklenir. Bu süreç çene yapısı ve kişi özelliklerine göre değişir. Uzman implant diş doktoru bu konuda sizi bilgilendirecektir.
 • Dişlerin ve çenenin röntgeni çekilir. İmplant diş için çene yapısına ve diğer diş düzenine uygun olup olmadığı kontrol edilir.
 • Röntgen sonuçlarından sonra kişinin çene yapısına göre özel olarak tasarlanmış olan dişler implant vidaları açılarak monte edilir.

implant fiyatlari

Cerrahi işlemler sırasında bir çok kişinin tereddütte kaldığı nokta implant vidası için açılan yuvaların oluşturulmasıdır. Uzman doktorların çalışmaları ile bu süreçte bile profesyonel sonuçlar alınmaktadır. İmplant diş yapımı hizmetini almak isteyen kişilere için bu süreçlerin kontrolünde ve tedavi süreci boyunca doktorların ilgi ve önerileri büyük önem taşır. Tedavi sonrasındaki ve iyileşme sürecinde verilecek öneriler İmplant diş doktoru tarafından yapılmaktadır. Tedaviden en iyi sonuçları almasında önem taşıyan noktalardan biriside bu önerileri kişinin vücutsal yapı analizine göre verilmesi ve kişinin bu önerilere düzenli şekilde uymasıdır.

İmplant Diş Fiyatları 2020

İmplant fiyatları kişilerin diş yapısına ve kullanılan malzemelere göre değişir. Ürünlerin ne kadar kaliteli olduğu ve kök için kullanılan vidaların kalitesi. Özel tasarlanan diş yapımı için kullanılan maddeler implant fiyatları için genel belirleme kriterleridir. Tam olarak kesin fiyatlar için uzman doktorlar tarafından yapılan sonuçlar ve analizler ile verilebilir. İnternetten bakarak kolay kolay fiyat alamayabilirsiniz. Siz buradan 100 lira fiyat çıkarırsınız doktora gidersiniz 10 bin lira implant fiyatı çıkabilir şok olursunuz. En iyisi baştan kendinizi hazırlamak olacaktır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Avatar Ertan dedi ki:

  Demek ki en uygun kişiler parası olan kisilermiş olacak ismi o yaww

 2. Avatar implant fiyatları dedi ki:

  detaylı bilgi almak için sizi tekip ediyorum

 3. Avatar Süleyman AYDINALP dedi ki:

  Alt ve üst dilleri tutturmak için kaç adet implan yapılması gerekir.fiatı kaça çıkar,ortalama olarak

 4. Avatar implant dedi ki:

  çok başarılı olmuş

 5. Avatar Sevilay dedi ki:

  Iyi gunler ben iki yil once 20 lik disimi cektirdim ki yanagim asiri sekilde coktu .Sonra ayni cene yaninda curuk dislerim vardi doktor kopru yapilmasini soyledi bende yaptim ve hata yaptim simdi protez dislerim smsiyah oldu ve nerdeyse curuk durumda ve cene yapim cok kotu sualim su olacak acaba 20 lik disin yerine implant olurmu ve yeniden protezmi yapmam gerekecek simdiden teşekkürler

 6. Avatar Battalgazi UĞUZ dedi ki:

  şu anda alt,ve üst damak kullanıyorum.yaklaşık 15’e yakın dişim daha çekilecek ve hiç dişim kalmayacak.hiç dişi olmayan hastayım diyebiliriz.uşak diş hekimliği fakültesine muayene oldum gereken röntgen ve muayenelerim yapıldı ancak fiyatlar uçuk derece alt çeneye 4 üst çeneye 2 tane yada üstede 4 koyabiliriz .dediler.sabit olması için dediler.fiyatlar çok yüksek.sizinle iletişim kurmaya karar verdim. siz hiç dişi olmayan hastaya implant uygulaması yaparsanız ne kadar bir ücret taleb edersiniz. tüm masraflar içersinde toplam maliyet bildirirseniz.randevu alacağım.saygılarımla

 7. Avatar Selmankaya dedi ki:

  Protez taktılar bugun ama takartakmaz kusuyom biişeyaramadı iplant yaptrmak iştiyom

 8. Avatar Aycup dedi ki:

  Merhaba tekrar aycup karton bardak gelmesini istiyoruz.

 9. Avatar Burhan dedi ki:

  Merhaba iyi günler Mersin de yaşıyorum abim hakkknda bu mesajı yaziyorum burada 3 tane diş doktoruna gittim hepsi implant hakkında farklı fiyat söylüyorlar toplam 12 implant yapılacak 20bin 30 bin 25 bin tl farklı fiyatlar aldım implant markasını söylemediler sadece implant’in yerli implant olduğunu anlattılar sorum şu hangi marka implant iyi yada hangisi iyi bilmiyoruz sanırım özerinde marka yazmiyor bu konuda doktorlara nasıl guvenmemiz gerekiyor ikinci sorum acaba devlet hastanelerinde implant uygulaması varmı ve sigorta yüzde kaçını karşılıyor devlet hastanelerinde implant yaptirabilirmiyiz.

 10. Avatar menli_229 dedi ki:

  Instagram sifreyi kirmanizi istiyorum

 11. Avatar Hasan dedi ki:

  AB İmplant çivisi 2 adet lazım nasıl temin edebilirim.

 12. Avatar Hakan dedi ki:

  Bu tedaviyi yaptıran ve memnun kalan bir arkadaşınız olarak tavsiye edebileceğim klinik *’dir. Bu vesileyle kendilerine tekrar teşekkür ediyorum

 13. Avatar Feride dedi ki:

  4 diş için implant fiyatı alabilirmiyim 37 yaşındayım ve önerdiğiniz istanbul implant kliniklerini merak ediyorum mail adresimden dönüş yapabilirsiniz implantın ucuz değil kaliteli ve kalıcı olmasını tercih ederim ona göre fiyat verirseniz sevinirim iyi çalışmalar

 14. Avatar erdinç dedi ki:

  merhaba diyorumki en kaliteli implantı yaptırsam nerden bileyim ucuz takmadığını üstünde markası yazmıyoru dişime taktiklarında nereden anlayacağım ???? kaliteli olduğunu

  • ڧ ZLine » ڧ ZLine » dedi ki:

   İmplant bacakları kalitesine göre ayrılmaktadır. Tam olarak marka bilgisi olmasada fiyat farklılıklarının yüksek oranının çene kemiğine takılan bacaklardan olduğu bilinmektedir. Ve evet dediğiniz gibi kaliteli implant fiyatına kalitesiz bir düşük sınıf implant takabilirler. Maalesef bir çok kez haberlerde de örneklerini gördük. Bunun için bilinirliliği yüksek ve önerilen implant merkezlerinden destek alınması önerilebilir. Eğer müşteri kandırmak isterlerse bir şekilde bunu başarabilirler. Sonrasında davalar ve hukuk yolu ile hakkınızı aramaya çalışsanız bile bir kere olmuş olur olan.

  • Avatar mehmet efe dedi ki:

   iyi akşamlar implantda sertifika veren markalar var onları tercih edebilirsiniz stramon medentica zinedent gibi

 15. Avatar S.Muamma dedi ki:

  İmplant yaptırmak istiyorum fiyat alabilir miyim, hiç bir diş hekimi tam fiyat belirtmemiş gelin görüşelim diyorlar taslak bir fiyatları yokmu bunun ilk fiyat elemesini yapmak istiyorum bence en iyi implant fiyatı veren klinikler listesi oluşturmalısınız

 16. Avatar Semra dedi ki:

  Tek diş implant fiyatını öğrenebilir miyim her şeyi dahil olmak üzere diş vida. Cevaplarsanız çok sevinirim

 17. Avatar Meltem dedi ki:

  Fiyatları implant köklerine bağlı olduğu kadar verilen hizmetin kalitesine göre de değişmektedir baytara gitmişsiniz gibi diş çeken doktorlarda var büyük bir ilgi ile dikkatli yaklaşmaya çalışanlarda haberlerde hergün görüyoruz bir diş çektireceğim diye gidip bütün dişinden olan bir kadın vardı ona benzememek için implantın ucuzuna pahalısına pek bakmadan kaliteli implant yaptırmak gerekli

  • Avatar Faruk dedi ki:

   İnsanların meslek grubuna hakaret etmeyin. Biz Veteriner Hekimler, baytar şeklinde hitap edilmesinden gocunmuyoruz. Bizi kaba olarak göstermeniz veya anlatmanız çok yanlış.

 18. Avatar Eskidendi Onlar dedi ki:

  Yıllar önce kıymet vermedik dişlerimize, hepsi kırıldı çürüdü gittiler. Ne diyordu o şarkı, bir gün gitsen bile hatıran yeter. O eski güzel dişlerimizin yerini implant dişlerin dolduracağını nereden bilebilirdikki. Mükemmel bir işçilik ile yeni dişleri yapıyorlar. İmplant yapımında çeneyi delmeleri biraz sıkıntılı tabi ama yinede uzun ömürlü bir çalışma olduğu için katlanılabilir bence. Katlanılmalı, katlanılsın. Birazda pahalı mı ne 1.000 TL ile 5.000 TL arası demişsiniz. Bu fiyatlar bir çok kişi için çok fazla. 5 diş yaptırsan ortalama 2 bin liradan yapsalar 10 bin gitti. Kaliteside nasıl olacak orası ayrı bir şey tabi.

 19. Avatar Beytül A. dedi ki:

  Tek ve Ağız tüm diş implant fiyatı alabilirmiyim birde sigorta ne kadarını karşılıyor implant yapımının devlet hastanelerinde yapılıyormu yapılmıyormu bilmiyorum ama özel doktorlar için daha çok ilgilendikleri için daha sağlıklı olur diyorlar. Doktor önerileri ve en iyi iplant doktorları listeside görmek istiyoruz.