Başarıya giderken ekiple veya yalnız ilerlemek.

Başarıya giderken ekiple veya yalnız ilerlemek.
  • Aklımda bir fikir var, hayatımız değişecek oluum.
  • Tamam bak bu sefer tamam, disiplinli çalışıp hallediyoruz.

Gibi şeyleri ve türevlerini çok duyabilirsiniz. İyi anlaştığınız bir çok arkadaşınızla zamanında fikir üzerinde bir çok firma kurmuşsunuz ve bir çok firmayı kurmaktan vazgeçmişsinizdir. Peki geçmişe döndüğünde bir bak. Hangisi gerçekten büyükler arasına girecek projelerdi.

Bazı insanların yapıları farklıdır, düşünceleri diğerlerinden çok daha farklı çalışır. O insanlar için toplu bir şekilde ilerlemek çok zordur çünkü ona göre kimse onun kadar iyi değildir. Belki büyük bir ego’dur belkide kibir. Ama öyledir. Bütün motivasyonu kendisinde bulur. Birden bir şey görür, bu bir klipte olabilir veya bir film sahnesi. Tamamen her şeyi sil bastan devam eder. Veya kaldığı yerden daha büyük bir azimle başlar. Daha çok melankolik bir yapıda olan kişilerdir. Çözümleri de sorunları da kendileri üstesinden gelirler.

  • Zaferlerine ortak olunmaması için bütün yükü kendileri sırtlayabilirler. 

Ama birde ekip olarak çalışmak vardır. Sürekli koordine halinde, eğer birbiri ile çok iyi anlaşan bir grup veya iki kişi iseniz ilerlemeniz ve büyük adımlarla koşmanız muhtemel bir ilerleyiş olacaktır. Kimileri biz yaptık demeyi severken kimleri ise ben burayı tırnaklarımla kazıdım der.

Şüphesiz tabiki ekip olarak çalışmak en iyisidir. Beyin fırtınaları ve mükemmel projelerin çıkması genellikle ekipler arasında oluşmaktadır. Ama sen onlardan biri misin?

  • Ben değilim!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası yolu gösterir.