diş teli fiyatları

Bilgisayar Hergün Otomatik Saatinde Kapansın

Bilgisayar Hergün Otomatik Saatinde Kapansın

Bilgisayarınınızı otomatik olarak kapatmak için piyasada farklı birçok yazılım mevcut. Sizlere program kullanmadan bilgisayarınızda yapacağınız birkaç değişiklik ile bilgisayarınızı nasıl otomatik olarak kapatabileceğinizden bahsetmek istiyorum.

Öncelikle bize gerekli olan 2 şey lazım. Birincisi bilgisayarın nasıl otomatik olarak kapanabileceği, ikincisi ise bunu fazladan program kullanmadan nasıl yapabileceğimiz?

Bilgisayarımız aslında ufak birkaç ayar yapılarak kendini otomatik olarak kapatabilir. Bilgisayarı otomatik olarak kapatan uygulama her windows işletim sisteminde olduğu gibi Windows 7 içerisinde de olan Shutdown.exe uygulaması. Diğer bir kullanacağımız Windows uygulaması ise Görev zamanlayıcısı.

bilgisayar-otomatik-kapatma

Görev Zamanlayıcısını çalıştırıyoruz ve “Görev Oluştur” butonuna basıyoruz. Yeni görev ekranı resimdeki gibi karşımıza geliyor. Bu ekranda dikkat etmemiz gereken “Kullanıcı oturum açmışsada açmamışsada görevi çalıştır” işaretliyoruz. Sonrada “Tetikleyiciler” sekmesine gelip “Yeni” butonuna basmak. Bu ise görevimizin ne zaman başlayacağını seçmemize yarayacaktır. Görevi başlat kısmında “İş istasyonu kilitlendiğinde” seçimini yaptım böylelikle bilgisayarımız boşta kaldığı zaman yani kullanılmadığı zaman parola sorma ekranına dönecek ve oturumu kapatmış olacak. İşte bu durumda görevimiz çalışacak ve PC otomatik olarak kapanacak.

bilgisayar-otomatik-kapatma2

Önemli olan PC’yi ne zaman kapatmak istediğimiz ben bilgisayar boşta kaldığında yani kullanılmadığında oturumu kilitleyeceği için “İş istasyonu kilitlendiğinde” seçimini yaptım. Böylelikle PC’yi kullanmadığım zaman kendini kapatacak.

bilgisayar-otomatik-kapatma3

Tamam botununa basıyoruz ve “Eylemler” sekmesine geliyoruz. Yani bilgisayarımızı oturum kilitlendiğinde otomatik olarak kapatmasını sağlayacağız. “Eylemler” sekmesi altında “Yeni” butonuna basıyoruz ve “Program/Komut dosyası” bölümüne “Shutdown.exe” yazıyoruz. Hemen altındaki değişkenler bölümüne ise ” -s ” ve ” -f ” parametrelerini ekliyoruz.

bilgisayar-otomatik-kapatma4

 

 

Puan ver post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası yolu gösterir. | Diş teli
Diş Teli Fiyatları | Wifi şifre kırma | WordPress Film…