Daha önce kullanılan domain alma, tekrar açmak

Daha önce kullanılan domain alma, tekrar açmak

Daha önce satın alınmış / kullanılmış ve sonrasında boşa düşmüş domain kullanmak nasıldır ?

Bu konu yüzeysel şekilde anlatılacağı gibi derinlemesine inildiğinde de gerekli anlatılacak yerleri vardır.

Kısa keselim dersek. Google tarafından bütün indexleri silinmiş sanki hiç olmamış bir domain olsa bile daha öncesinde alan kişi o siteyi popülerleştirmek için bir çaba göstermiştir. Yani ne kadar başarılı olduğunu bilmesenizde seo açısından belli başlı çalışmalar yapmış olabilir. Basitte olsa bir backlink yapısı oluşturmuş olabilir bu sizi ek olarak backlinkler kazandırmış olacaktır. Bu açıdan baktığınızda böyle bir alan adını almanız mantıklı olabilir.

Uzun bir şekilde derine girmek gerekirse, yine önceki sahibinin ne kadar bilgisi olduğunu, seo ve backlink inşaası yaparken bir hatamı yaptıda ondan dolayımı sitesini kapatmak zorunda kaldı. Google’dan banlandığı içinmi bırakmak zorunda kaldı bunları analiz ederek araştırmanız gerekecektir.

Bunlarıda öğrenmenin en iyi yolu, google üzerinde url adresi aratarak daha önce bahsi geçip geçmediğini öğrenebilirsiniz.

Backlink ve seo analiz araçlarında ne gibi çalışmalar yaptığını öğrenebilirsiniz.

Eğer hiç bir sorun göremiyorsanız, bizim düşüncemizle sorun yaşamadan alın. Başlatılmış bir işi devam ettirmiş olursunuz. Bir süreci kolayca atlatıp bir ölüyü diriltirsiniz.


Eğer sitenin backlinkleri mevcut ise, onları inceleyerek bakmanızda fayda var. Eğer backlink url yapısı sizin çalışacağınız url yapısına guymuyorsa php, asp, html farklılıkları var ise backlink 404 düşeceği için sorun yaratabilir.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site haritası yolu gösterir.
Diş Teli Fiyatları | Wifi şifre kırma | Dumpper | Magazin Haberleri