Dofollow & Nofollow Nedir?

Bütün siteler birbirine bağlıdır, web sitelerinin içerisinde olduğu kadar siteler arasındada gezintiler için linkler kullanılmaktadır. Bu linkler arasındaki güven ve referans yapısını rel=”” etiketleri ile sağlarız.

Dofollow & Nofollow Nedir?

İçindekiler

DoFollow Nedir ?

Dofollow backlink alma sistemindeki bir yöntemdir. Dofollow backlinkler, backlink aldığımız sitenin bizim sitemize referans olması demektir. Kefil olamasıda denilmektedir. Google tarafından kalitesi bizim üstümüzde bulunan siteler dofollow backlink sayesinde bize referans olmaktadır. Dofollow linkler siteniz için sağlıklı olacaktır ( seviye üstü sitelerden alındığında) Daha öncelerinde Google Pagerank Değerleri dofollow linklerine göre pr değerlerini düzenlemekteydi. Son zamanlarda pr kalması ile sadece site kalitesi olarak izlenmeye devam ediyor.

DoFollow Linkler Örnekteki Gibi Verilmektedir : <a href=”https://desifre.net” rel=”dofollow”>Bilginin kaynağı</a> zirvedir.

NoFollow Nedir ?

Nofollow backlinkler, backlink aldığımız sitenin bizim sitemize referans olmaması demektir. Yani sitenin bizim sitemizle backlink, pagerank paylaşmaması demektir. Bu sistem yüksek değerlere sahip sitelerin backlink dağıtmaktan korunma yollarından birisidir. Böylelikle çöplük olmaktan kurtulmaktadırlar.

NoFollow Linkler Örnekteki Gibi Verilmektedir : <a href=”https://desifre.net” rel=”nofollow”>Bilginin kaynağı</a> zirvedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası yolu gösterir.