Fantastik Çekicilik Nedir?

İnsanlar yapısı gereği sanırım her zaman alışılmış dışındakine önem verme oranı daha fazladır. Basit sıradan herşeyin karşıtı olan fantastik şeyler çok nadir oldukları için ve diğerlerinden farklı oldukları için her zaman daha çok ilgi çekmektedirler.

Fantastik Çekicilik Nedir?

Bizim favorimiz tabiki Malefiz

Muhteşem kanatlarımı onu bu kadar etkileyici yapıyor yoksa garip boynuzları mı bilemiyorum ama izlediğimiz zaman aklımızda kalıcı etkiler bırakmış bir fantastik karakter diyebiliriz.

Bize çocukluğumuzdan beridir anlatılan uyuyan güzel masalını farklı bir bakış açısı ile anlatmaktadır. Gerek hikayesi gerek ise oyuncu becerileri ile Malefiz her zaman o güçlü kanatları ile bizim bir numaramız olacak.

Tabiki ejderha gözlerinide unutmamak gerek. İlk olarak bu gözleri Eragon Filminde görmüştür. Aşırı renkli ve keskin bakışları ile gündelik olarak karşılaşmamız imkansız bir karakter. Bir çok karakterin Cosplay’ı neredeyse çok iyi benziyor ama Malefiz taklit bile edilemiyor.Carrie Günah Tohumu

Her zaman görsel olarak ilgimizi çeken insanlar olmaz. Bunlar bazen Carrie gibi karakter olarak ilgimizi çekebilir. Kendi halinde yaşayan bir kızın ne kadar zararsız olmaya çalışsada zorla kötü olmaya yönlendirilmesi anlatılmaktadır. Genellikle kanlar içinde hatırladığımız bu kız gerçektende insanları farklı bakış açılarına ve insanlara davranışlarımızı düzeltmemizi sağlıyor diyebiliriz.

İnsanlara kötü davranmak aslında onları kötü bir insan yapmaktadır. Bizim ilk izlenimimiz olarak da bu filmde anlatılan gerçek buydu. Annesinin yasadığı bir aşk sonrasında dünyaya gelen kız çocuğu annesinin ağır baskıları ile içine kapanık bir şekilde büyümektedir. İnançlı bir kadın olan annesi kendi yaptığı hatayı bizim bakış açımızla kızına yüklemektedir.

Genellikle yeni eğlence merkezi haline dönüşmekte olan korku evi oyununda temalarından birisi haline gelmiş diyebiliriz. Kan ve korku gerilim birleşimi olduğu için tercih edilmektedir.

Onun içine kapanık büyümesine neden olan kadın Carrie‘nin okul döneminde sıkıntı yaşayacağını düşünmemiş sanırım. Ama en büyük sıkıntı aşık olması ile gerçekleşmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site haritası yolu gösterir.
Diş Teli Fiyatları | Magazin Haberleri