Işıklar içerisindeki kadın Quorra

Işıklar içerisindeki kadın Quorra

TRON Efsanesi filmini bilim kurgu severlerin bir çoğu biliyor. Oyun, fantastik ve teknoloji karışımı olarak güzel bir film kategorisine aldığımız filmlerden birisidir. Tabi ki film bazı yönleri ile sevilmediğide oluyor ama bizim olayımız aslında yine o değil filmleri normalden daha güzel hale getiren kadınlardır. Tron efsanesinde bu görebi üslenen güzelimiz, Quorro karakteri olmuştur.

Karaktere can veren oyuncu Olivia Wilde, Mart 1984’den beridir nefes almaktaymış. Oyuncu kendi güzelliğini biraz teknolojik kıyafetler ve oyun karakterlerine biraz dönüştüren makyajı ile bizi kendisine hayran bırakmıştır. Ek olarak film içerisinde ki karakterin konuşması davranışları ve gerçek dünyayı bilmiyor olması ülkemize tatile gelmiş rus kadınların Türkçe konuşmaya çalışma çabaları kadar tatlı geliyor.

Tron Efsanesi, Kevin Flynn tarafından yapılan bir oyun olarak başlamış ve sonrasında içerisindeki yapay zekalar her filmdeki mantık ile isyan etmeye başlamıştır ve Flynn içeride mahsur kalmıştır. Bu çalışmaların başlangıcında oluşturulan Clu, Kevin’ın gerçek dünyasına geçmenin yollarını aramaktadadır. İşte Quorra bu çalışmalar ortasında ortaya çıkan İzolar olarak sürekli söylenen, İzomorfik algoritmalardan birisi olarak Flynn cephesinde Clu ile savaşmaktadır.

tron-kadin

Daha öncede söylediğimiz gibi dünyayı merak etmesi ve sempatik tavırları ile kendisini sevdirmeyi çok iyi biliyor. Kısa saçları uzun boyu iri gözleri ile güzel bir film karakteri olarak aklımızda yer edinmiş, ve unutulmayacaklar listesinde bir çatlak olarak yerini almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası yolu gösterir.