Kemanı Konuşturan Kadın Lindsey Stirling

Kemanı Konuşturan Kadın Lindsey Stirling

En başta samimi hali ve eğlenceli davranışları ile kendine bağlayan bir kadından bahsediyorum. 21 Eylül 1986 yılından beridir nefes alan ve 1.61 boylarındaki bu sempatik ablamızı tanıyalı bende fazla olmadı. İlk olarak Roundtable Rival klibindeki yine sempatik ve mükemmel dansı ile hemen ilk dakikalarda sevdirmişti kendisini. Kemanı genellikle bizim toplumumuz tabiri caizse -Gıy Gıy olarak değerlendirir. Ama Lindsey bu konuda çok daha güzel bir formül bularak insanlara ses den daha çok etkili görme duyumuzla hitap etmiştir. Keman sesinin verdiği mükemmel huzur burada görsel uyumla birleşerek insana daha kalıcı etkiler bırakmaktadır. 

Biz ona sokak ağzı ile Kemanı konuşturan kadın dedik, evet gerçektende görsel ve sesi birleştirerek bize anlatılmak isteneni sundu. Benim ilk yaptığım gibi Roundtable Rival klibini izleyerek başlayın. Sonrasında bu kadına hayran olacağınıza eminim. Eğer olamıyorsanız zaten yaşamıyorsunuzdur, bu yaptığım şey birine gözünde fazla büyütmek değildir. Gerçekten başarılı birisine gerçekten hak ettiği cümleleri kurmaktır. Benim yaptığım şey bu, ama ne yazıkki bizim ülkemizde böyle övgüler yerini her zaman eleştiriye bırakmıştır. 

Lindsey, aslında keman ile bu şekilde tanınan tek kişi değil. Bizim belki daha önce tanıdığımız Eurovision 2009 yılı kazananı Norveç temsil eden Alexander RYBAK kemanı ile küçük çaplı dans ederek ve şarkısını söyleyerek tanıdık. Ama Lindsey’in Youtube kanalını incelediğimizde 2007 yılında açıldığını ve bu tarz videolarının ilk o zamanlar yayınlandığını biliyoruz. Her ne olursa olsun kimin ilk olduğu bizi ilgilendirmiyor. Bizim kalbimize ilk değen, Kemanı konuşturan kadın Lindsey oldu.

2010 yılında America’s Got Talent yarışmasının çeyrek finalisti olmuş. 2013 yılında Pentatonix ile beraber Imagine Dragons’un “Radioactive” parçasına yaptığı cover çalışması ile YouTube Müzik Ödülleri’nde “Yılın Çıkışı” Ödülü’nü kazanmıştır. Stirling “Hip Hop Violinist” olarak da tanınmaktadır, diyor Vikipedia. Bizim için o kemanı konuşturan kadın. Hip Hop Violinistte başka birisi çıkıyor.

Kliplerinde kimi zaman zombilerle dans eden birisi, kimi zaman ejderhalarla eski çağda savaşan bir kadın olarak karşılaşıyoruz. İlginç ve eğlenceli kurgulu videoları ile izleyenleri eğlendirmesi onun en iyi yeteneklerinden birisi. Özel olarak dans eğitimleri alarak dans yeteneğini her zaman daha bir üst seviyeye çıkaran bir kadın. Gelişim ve yetenek onu tanımlayan en temel övgülerden sadece bir kaçı.

Imagine Dragons kapak parçası olan “Radioactive – Lindsey Stirling and Pentatonix” olarak bulabileceğiniz Lindsey’in yükselişe götüren ilk parçasını dinlemenizi öneririm. Tamamen Lindsey ağırlıklı olmasa da kendisinin her hali ile gözleri üstünde toplayabilen bir kadın olduğunu tekrar tekrar öğreniyoruz. 

Lindsey 2015 yılında sanırım kesin bir bilgim yok İstanbul’da da konser vermişti. Aşağıdan konsere ait olan amatör video izlediğinizde zaten güzel bir kitleye hitap ettiğini anlayacaksınız. Sempatik hali, garip davranışları ve çılgın bir yapısıyla bize göre tam bir çatlak olan Lindsey Stirling hayranı olmaktan da gurur duyuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site haritası yolu gösterir.
Diş Teli Fiyatları | Wifi şifre kırma | Dumpper | Magazin Haberleri