Kendini en son ne zaman başarılı olarak gördün?

Kendini en son ne zaman başarılı olarak gördün?

Başarılı olmak, ne kadar güçlü bir kelime değil mi? Peki bu bizim hayatımızda neyi anlatıyor. Ne kadar güçleniriz hayatta veya neler kazanırız. Şuan olduğun yerden daha fazla ne kadar ileri gidebilirsin ki?

Hayatımızı tamamen birer hipodroma çevirdik. Başarı yada başarılı olmak duygusu bizim için hayatımızın bir amacı oldu. Korkmayın bu iyi bir şey.

Kazanma duygusunu ilk hissettiğimde bir kaldırım kenarında oturmuş soğuktan neredeyse titriyordum. Her şeyin düşünce olduğunu, vücudumuzun diğer organlarının aslında beynimizin kölesi olduğunu o zaman anladım.  Eminim bir çok kişiden daha ezik bir hayatım olduğuna, yani orada oturmuş her şeyini kaybetmiş olan halimden.  Bir çok konuda başarısız olmuştum, hayatın bana adil davranmadığı konularında ergenlik tavırları içinde kaybolan bir ben düşünün. İğrenç değil mi? Şuan sende öylesin. Sorsana kendine, sen neleri başardın?

Kişisel gelişim uzmanları‘nın size sunduğu öz güven arttırma yöntemleri ve kitaplarını iyice okuyun olur mu onlar size çok iyi gelecek. Büyük bir öz güven yumağı haline geleceksiniz. Hatta o kadar iyi olacaksınız ki, aynada kendinize baktığınızda, ben mükemmelim demekten mükemmelliğini hayata geçiremeyeceksiniz bile.

Bir çok kişi gördüm, evet yapabilecekleri şeyler olabilir belki ama o kadar çok yapabileceklerinden bahsediyorlar ki, yapmak için hiç adım atamadılar.

Ben o soğuk kaldırımda götüm donarken ilk defa düşüncelerimi arındırmayı öğrendim. Bir taş kadar hareketsiz kalmayı, siz buna meditasyon veya yoga diyorsunuz sanırım. Ben bunu yaparak kendimi cezalandırıyordum.

Hayvanlardaki düzen yapısını bilirsiniz, yada 300 Spartalı filmini hepiniz izlemişsinizdir. Zayıf çocuklar öldürülür. Ben orada soğukta kendimden nefret etmeyi öğrendim. O başarısızlık duygusundan ve beni başarısız yapan her şeyden nefret etmeyi öğrendim. Gömdüğüm her mezara yeni bir çiçek diktim, bunu hala kimse anlayamıyor. Bende anlamış değilim.

Arkana bak, kazandığın şeylere. Başarı senin içinde gördüğün şeyle olmayacak bana güven, başarı onlara gösterdiğin şeydir. Benim başarım o soğukta yalnız kalmış çocuğu orada öldürerek bunları yazıyor oluşumdur. Oradaki bin mezara yeni çiçekler dikmiş oluşumdur. Aynaya baktığımda ben kendi içimden oradan kalktığım için başarılı görüyorum kendimi. Sen orada durduğun için mi.

Artık bir savaş olarak bakıyordum dünyaya, gördüğüm bütün insanlar sokaktaki insanların bakışı değişmişti bana ve benim onlara olan davranışlarım. Savaş içinde eğer koşuyorsam her yaraladığım insanı öldürmek için geri dönemezdim. Sadece kazanma hissi vardı, bunun için yapamayacağım şey vazgeçemeyeceğim insanda yoktu.

Zaten kaybetmiş bir hayattan kalkmıştım, düşmek sorun değildi. Defalarca düştüm de, her defasında düşmekten ve karar vermekten daha az korkar bir hâle geldim. Gri olmuştum, iyi veya kötü değildim. Buna sizin dünyanızda uyum sağlamak deniyor.

Kendini ne zaman başarılı olarak gördün?, bu sana yetti mi peki. Hayır imkansız bir defa bir şeyleri başardığında daha iyisini isteyeceksin. O düşüncelerinin, fonksiyonlarının sana başarma hissini sürekli hatırlata cağından emin olabilirsin. Birileri sana sürekli engel olacak, bana da sürekli oluyorlar. Hâla var onlar hiç bitmeyecekler, kendini başarılı olmak için ve onlara bunu göstermen senin zırhın olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası yolu gösterir.