Siyah ve mavi

Siyah ve mavi

Renkler sadece kıyafetler,ayakkabılar ve evimizde ki eşyalar için mi hayatımızda var olur?
Aslında her insan bir renk olarak dünyaya gelir ve rengini tam anlamıyla yaşamaya başladığında acı çektiğinde öğrenirsin. Eğer hayatta şansın yüksekse hangi renksen ona göre yaşarsın ve rengini seversin. Şansın yoksa zaten acılarla dolu hayat geçirirsin.
Bir de rengini tanıyan ama o rengi kabul etmeyen insanlar vardır. Aslında siyahsındır ama maviyi seversin. Mavi olmak için uğraşırsın. Öyle çok uğraşırsın ki mavi olmaya çalışırken sevdiğin maviye aşık olursun. Senin için her şey mavidir o hayatta kendine maviden dünyalar yaratıp o dünyalarda yaşamaya başlarsın.
İşte benim hikayemde aslında siyah olan ama mavi olduğuna inanan kadın ve siyah olan adamın hikayesi. Siyah olan adam hayatı mavi yaşayabilecek miydi? Mavi siyahın karanlığında boğulmadan bunu başarabilecek miydi? Mavi mi güçlüydü siyah mı ?
Gerçek olan siyah her zaman güçlüdür. Çünkü mavi hergün siyahın karanlığında boğuldu hiçbir zaman siyahı mavi yapamadı yapmaya çalışırken boğuldu ve saçmaladı. Hatalar yaptı, yıktı, kırdı, döktü ama siyah hiçbir zaman siyah olmaktan vazgeçmedi. Mavi siyah olduğunu kabul etti ama hayata tutunmakta geç kalmıştı.
Bende geç kaldım. Mavi hayaller kurdum siyah hayatlar yaşadım. Şimdi ise karanlığımda ölmek istiyorum.

#Alamut Güncellemesi

İnsanlar hayatımıza girerler ve çıkarlar. Kimileri iyi şeyler bırakır, kimileri de hatırlanmamak üzere silinirler. Ama içlerinde bazı karaktersiz insanlar vardır ki işte bu onlardan birisidir. 

Kendini sürekli bir romanın baş rolü olarak görür ama kendi hayatında burnunu boktan çıkaramamıştır. Siyah olmak kötü olmak değildir, veya beyaz, mavi olmak iyi değildir.  Mavi kırmızının ve sarının altında sürekli ne olduğu belli olmadan dolaşırken siyah renklerin içinde en asil ve sade kalandır.

karaktersizlik burada ve hayatımızda ban sebebidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası yolu gösterir.