Usb multiboot arkaplan değiştirme ve düzenleme

Herkes kendine özel hazırlanmış bir format flashı olsun ister, formata başladığınızda size özel bir arkaplan ile açılış yapılmasını ister. Sizin için Usb multiboot arkaplan değiştirme veya düzenlemeyi detaylı olarak anlattık.

Program Kurulumu ve Kullanımı

Usb multiboot arkaplan değiştirme ve düzenleme Kullanımı
Usb multiboot arkaplan değiştirme ve düzenleme indirme
Usb multiboot arkaplan değiştirme ve düzenleme Türkçe
Usb multiboot arkaplan değiştirme ve düzenleme Bedava indir
Usb multiboot arkaplan değiştirme ve düzenleme

Gerekli Olan Dosyalar

1. Adım Olarak  Gerekli Dosyalar Klasöründen  GFX_Editör klasörünün içindeki “GFX_Menu.exe”i çalıştırıyoruz sonrasında aşağıdaki gibi ekranımızın sağ altına bir logo gelecek. Menümüzü tam üzerine sürüklüyoruz ve Bize içeriğini açıyor. Daha önce kullandığım Menü Paketin İçinde mevcut.

2. Sonrasında menümüzün içeriği açılmış şekilde karşımıza geliyor, içerisindeki her şeyi istediğimiz gibi değiştirebiliriz. Bizim şimdiki işimiz “back.jpg” ile.  Öneride bulunmak gerekirse dosyayı “photofiltre” programını kullanabilirsiniz. Malum böyle menülerde kalite arttıkça bootta bozulmalar oluyor ondan dolayı abartmadan yapmamıza yardımcı oluyor bu program tavsiye ederim.

3. Back’i açıyoruz ve düzenlemeye başlıyoruz.  Benim kullandığım boot ekranı buydu, ve yeni ekleyeceğim resimle değiştiriyorum. Kendimize göre düzenlemeler yaparak kayıt edip kapatıyoruz.

4. “gfxboot.cfg” dosyasını notepad ile açarak düzenlemeler yapabilirsiniz. Mesela, renler ve menülerin nerde bulunacağını kolaylıkla ayarlamanız mümkün.

5.  Menüyü tekrar birleştirebilmemiş için. Bende oluştuğu gibi, “eski_menü_files” olarak açılan klasörü tekrar masaüstündeki logonün üzerine sürüklemek yeterlidir. Menüyü güncelleyecek ve yeni bir sayfada size sunacaktır.

6. Sonrasında boot menümüzün görünümü aşağıdaki gibi olacaktır. Gördüğünüz gibi, yazılar beyaz arkaplan beyaz falan garip olmuş.
7.  Bunun içinde son olarak küçük bir konu olarak fazla detaya girmeden onuda aradan çıkarmak istiyorum. bu siyah beyazlık olayını tabiki sizde çözebilirsiniz ama sıkıntı çekenler olmasın diye aşağıda düzenlenmiş olarak koyuyorum. Hangi satırın hangi işe yaradığını ordan inceleyerek bulabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası yolu gösterir.