WordPress’i Sevmek

WordPress’i Sevmek

İçindekiler

İçerik yönetim sistemleri arasında şüphesizki en çok sevilen, en kolay kullanılabilen ve kullanıcıların uyum sağlayabildiği bir sistemdir WordPress

Boş hali ile basit bir blog olarak kullanabileceğiniz WordPress, eklenti ve tema havuzunda bulunan site üzerine eklenebilir binlerce tema ve eklentisi bulunmaktadır.

Tamamen ücretsiz olan WordPress’in dünya üzerinde çok örneği var. Geliştiricileri sürekli aktif kalmayı başarabilen bir sistem düşünün.

Tamamen ücretsiz ve üzerine eklenilen temalar ile hayal gücünüzle birleştiğinde profesyonel projeleri oluşturabilirsiniz.

. . .

WordPress ile ne sitesi yapabilirsiniz?

WordPress ile üzerine kuracağınız eklentiler ve temalar yardımı ile istediğini neredeyse bütün siteleri profesyonel şekilde oluşturabilirsiniz. Dijital dünyanın en büyük kısmını oluşturan üç platformda genellikle wordpress kullanılmaktadır.

Bunlar, Blog siteleri, Film siteleri ve Kurumsal sitelerdir. Bunların kurulumları hakkında kısaca bahsedelim.

. . .

  • WordPress ile Film Sitesi Kurmak

İnsanlar okumaktan daha çok izlemeyi seviyorlar, bu nedenle youtube diğer blog veya bilgi platformlarından çok çok daha güçlü. Film kültürüde bu şekilde insanların eğlenebilecekleri ve kendilerini pek yormayan bir aktivite.

Ama bir film sitesinin yönetimi izlemek kadar kolay değil. Ama film sitesini kurmak kolay.

İlk önce size gerekli olan bir WordPress film teması seçmelisiniz. Sektörde bir kaç tane ismini duyurmuş, ünlü film teması bulunmaktadır. İsterseniz onlardan yapabilirsiniz, yada kendi özel temanızı ücret karşılığında yaptırabilirsiniz.

WordPress Film Sitesi hakkında daha fazla bilgi için makaleyi inceleyebilirsiniz.

. . .

  • WordPress ile Kurumsal Site Yapmak

İnternetin neredeyse herkes tarafından kullanılması interneti ticari anlamdada güçlendirdi. İnsanlar artık bulunabilirlik adına internetten yerini almaya çalışmaktadır. WordPress site kurulumları açısından, sıfırdan yazılımlara göre daha zahmetsiz olduğu için tercih edilebilir.

Küçük ölçekli işletmeler için web sitesi fiyatları sıfır kurulumlarında çok fazla gelmektedir ve küçükler küçük kalmaya zorlanmaktadır. Bu durumda kurtarıcı WordPress oluyor.

Tabi sonra sıfır kod bilgisi olan kişiler profesyonel web tasarımcı oluyorlar ama şimdiki sorunumuz değil. 

Kurumsal WordPress Temaları‘nı inceleyerek kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Sıfırdan WordPress Kurumsal Site makalesini inceleyerek sitenizi yapabilirsiniz.

. . .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası yolu gösterir.