WP Sağ tıklama ve Metin seçme engelleme eklentisi

WP Sağ tıklama ve Metin seçme engelleme eklentisi

Sitenizde özgün makaleler yazıyorsunuz, WP sitenizde sağ tık engeli veya metin seçme engeli bulunmadığı için konu hakkında düşünüp kafa yorduğunuz yazıyı birisi gelip çalıyor. Hemde çok basit bir şekilde kopyala yapıştır ile. Ne kadar üzücü bir durum. WordPress dahil olmak üzere diğer dillerde bu konu ile savaşlar hep sürmektedir. Makale ağırlıklı bir siteniz varsa ve sitenizi özgün şekilde hazırlıyorsanız korumakta size düşüyor. Sitenizin makalelerini korumanın en iyi yolu genellikle sağ tıklama engeli olarak bilinir. Ama bu durum pek sağlıklı olmuyor çünkü bir çok eklenti sadece sağ tıklamayı kapatıyor. Kullanıcı metini seçtikten sonra CTRL + C yapması yeterli oluyor. Hatta bu sağ tık kopyaladan daha kolay. Bir webmaster sizin makalelerinizi çalıyorsa eminim sağ tık kullanmaya bile tenezzül etmeyecektir.

Farklı bir makale koruma güvenliği ise Metin seçmeyi engellemektir. Metin seçmeyi engellemek hırsıza kopyalanacak bir yazı vermemektedir. Seçemediği şeyide kopyalayamacaktır.  Bu sayede özgün makaleleriniz iki satır yazmaya erinip kendini zeki sanan insanların elinden kurtulacak.

Aşağıda linki verilen wordpress metin seçim engelleme ve sağ tık engelleme eklentisidir. Panelinizden bunlardan hangisini kullanacağınıza karar verebilir ve güvenliğinizi ona göre sağlayabilirsiniz.

Özgün makalelerle kalın.

Eklenti Adresi : Sağ Tıklama ve Metin seçme engelleme eklentisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site haritası yolu gösterir.
Diş Teli Fiyatları | Wifi şifre kırma | Dumpper | Magazin Haberleri