Ağız kokusunu giderme yolları

Ağız kokusunu giderme yolları

Kişisel hijyen daima önemli bir konu olmuştur. Gerek sağlık gerekse toplum kuralları bunu gerektirir. Vücudumuzun güzel kokması için pek çok ürün mevcut peki ya ağız kokusu?

Kişisel bir ilişkiyi, bir muhabbeti hatta bazen bir iş toplantısını bile yarıda bıraktırabilecek bir sebep olabilir. E ağzımızın içine kimyasallar sıkmakta istemiyorsak yapılacak en iyi şey çareyi doğada aramaktır. Ağız kokusunu giderme’de en iyi yöntemler aslında hemen elimizin altında. Ama bu sorunu yaşıyorsanız öncelikle yapmanız gereken bir doktora görünüp bu durumun altında yatan herhangi bir sağlık sorunu olup olmadığını araştırmak olmalı.

Ayrıca sigara kullanıyorsanız da ağzınızda ki kötü kokunun kaynağı muhtemelen odur, hatayı başka yerde aramayın.Eğer bu konuda içiniz rahatsa doğal çözümlerle mis gibi kokabilirsiniz. Sütle başlayalım. Süt özellikle yeme içme kaynaklı ağız kokularına en sağlam çözümlerden bir tanesi. Özellikle sarımsak kokusunu bastırmada çok başarılı olduğunu söylemeden geçmeyelim. İçmekte zorlanmıyorsanız kebap üstüne bir bardak süt sosyal hayatınızı kurtarabilir.

Dişlerinizi kuvvetlendirmesi de artılarında biri olur. Yine maydonoz da bu konuda iyi bir alternatiftir. Hem vitamin açısından zengin hem sindirime yardımcı hem de hafif kokusuna rağmen iyi bir koku bastırıcıdır.

Ama sonrasında dişlerinizi iyi kontrol edin kimse yemyeşil dişlerle dolaşmak istemez. Karanfil de yine doğadan uygun fiyatlı ve güçlü bir seçenek. Ağız kokusunu kişinin kendisinin farketmesi zordur . Ama siz farkettiyseniz ağzınıza atacağınız iki tane karanfil ilaç gibi gelecektir. Güzel kokan karanfil antiseptik özelliğiyle ağız yaralarına da çok faydalıdır.

Evet tohumu biraz acıdır ama her şeyin bir bedeli var öyle değil mi ama. Eğer vaktiniz varsa ve üstünüze dökmekten de korkmuyorsanız yazın çilek kışınsa portakal başarılı koku gidericilerden sayılabilir. Kendine has kokularıyla bu iki meyve de ağız kokusunu gidermede son derece başarılıdır.

Ama asit ve şeker oranları da aynı derecede Gözde önüne alınmalı.Ve tabii ki her mevsim elma başımızın tacı.

Eğer dişlerinizi fırçalama imkanınız yoksa bu yöntemler kısa vadede çok iş görecektir. E fırçanızı taşımak da iyi bir çözümdür nihayetinde. Hepimize mis kokulu günler öyleyse.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site haritası yolu gösterir.
Diş Teli Fiyatları | Magazin Haberleri