Backlink nasıl alınmalıdır? Backlink yararı nedir ?

Backlink Nedir ?

Backlink bir internet sitesinde sizin sitenizin linkinin bulunmasıdır. Backlink almak veya arttırmak diğer sitelerde kendi sitenizden bahsederek veya yorumlarda kendi site adresini paylaşarak yapılmaktadır. Genel kitle bu şekilde çalışmaktadır yani.  Backlink almak için bir çok internet sitesi mevcuttur. Sadece siteleri gezerken yorum yaparak bile backlink alabilirsiniz. Ama bunun sağlığı tartışılır.

Backlink nasıl alınmalıdır? Backlink yararı nedir ?

Bir çok seo uzmanının bahsettiği aynı şeyleri bahsetmek zorundayım çünkü manık hâla aynı. Seo yapılmalıdır. Google açısından isminden de anlaşılacağı gibi Arama Motoru Optimizasyonu gereklidir. Sitenizin kalitesini arttırmak için backlinklerede ihtiyacınız var. Ama bunu yanlış anlamamak önemlidir. Yani sitemin kalitesi backlink alarak artıyormuş diye her tarafa link vermekte sağlıklı değildir. Sitenin kalitesini arttıran şey içeriği ve verdiği bilgidir. Seo ve Backlink veya diğer araçlar sadece site kalitesinin artı kalitesidir.

Backlink Nasıl Alınmalıdır ?

Backlink sitenizin diğer sitelerde olan linkleridir demiştik. Bu backlinkler sitenizi diğer sitelerde tanıtmak veya referans olarak göstermek gibidir. Google botları konu analizlerinde sizin linkinizi gördüklerinde referans olarak algılayacak ve backlink kayıtlarına alacaktır. Bu işlem toplamlarında google sizin kalite standartlarınızı arttığını varsaymaktadır.  Ama bilinçsiz alınan backlinklerin pek sağlıklı bir önemi olmayacaktır. Yani site kalitesi olarak sizden çok üst seviyelerde sitelerden aldığınız backlinkler sizden geri seviyedeki backlinklerden çok daha yararlı olacaktır.

Google’ın pagerank sistemini kaldırmasıyla bu işlem biraz farklılaşmaya başlamıştır. Önceki düzenlemelerde pagerank değerine göre sitelerden backlink alınırdı. Ama yinede bir sitenin sisten üst veya alt olmasını anlamak zor olmamalı. Düzen, kaynak, içerik ve ziyaretçi sayıları yanında alexa sıralamasını kontrol ederek sizden üst sıralardaki sitelerden backlink almaya çalışmalısınız. Bu backlinkler dediğimiz gibi temiz olması tavsiyemizdir. 100 tane çöplükleşmiş bir sitenin backlinki yerine temiz ve google tarafından seviye arttırılmış sitelerden backlink almak sizin yararınıza olacaktır.

Backlinkler kendi aralarında çeşitlere ayrılmaktadır. Dofollow ve Nofollow backlink nedir? konusunu inceleyerek backlinkler hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. . .

 

 Temiz backlinkli günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası yolu gösterir.