Başarılı olmanın sırrı: Vazgeçmek!

Başarılı olmanın sırrı: Vazgeçmek!

BUNU OKUMAK SANA HİÇ BİR YARAR SAĞLAMAYACAK

* * *

Bir yolu bitirmek için daha hızlı yürüyoruz, yeri geldiğinde dahada hızlanmak için koşmaya başlıyoruz. Hiç bir alternatif varmı bakmadan yıllar süren uzun yolu koşmayı yaşamak sanıyoruz.

Temel kuralımız, kısa mesafe etkili hedefler.

. . .

Toplum olarak zaten ön yargı, eleştiri ve yapılan işleri desteklememek gibi huylarımız var. Yıllar boyunca hayallerimizi sigortalı işler için satmaya zorlandık.

Zaten yeterince zorluk varken birde yolumuzu uzatmak, yanlış koyduğumuz hedeflere koşmak bizi umutsuzluğa sürükler.

Başarının sırrı, hedefini küçültmek

Köyünüzde çobanlık yaparken birden bire bir ülkeyi yönetemezsiniz. Basit ve ulaşılabilir hedefleri kazanmalısınız, bunları yaparken devlet yönetimini öğrenmelisiniz.

Elinizde hiç bir şey yokken bir işe başlarsanız, ilk önce toplum sizi öldürür.

. . .

Balıklara para atan padişah yazısında toplumun asıl besin kaynağının para ve çıkar olduğunu göreceksiniz.

Onları besleyin, onlara büyük vaatler verin ve yapacak gücünüz olduğunu gösterin.

. . .

Başarılı olmak için her şeyden vazgeçmek gerekiyormuş. Bu süreç içinde inandığın, seni sen yapan her şeyden vazgeçmek gerekli.

Seni bağlayan geri çeken ve yavaşlatan herkesten vazgeçmelisin.

Kendine zaman ayır diyorlar ve senin yapabildiklerini ben yapsaydım çoktan köşeyi dönmüştüm diyerek devam ediyorlar.

Ben bu tecrübeyi kendime zaman ayırmadığım için edindim. Sen kendine zaman ayırdığın için benim gibi değilsin, bu kıyaslama ne kadar saçma.

Bundan sonrası daha da karışık olacak biliyor musun. Ben bile kendimi anlamaz bir hale girdim. Buranın temelinide psikoloji oluşturacak sanırım. Benim gibi karanlığa gömülmüş bir insandan başka ne beklenirdiki zaten. Hemen adıma Arda’yıda eklemeliyim. Lavinya için falan yazmalıyım. Parmaklarım artık acıdan hareket edemez hale gelene kadar saçmalamam gerek. Kendimi eskisi gibi saçmalayarak bulurum belki. Karanlık odamda yaşattığım o çocuğu büyütmek için buradayım. Kendimden bir odu kuracağımı söylemiştim. Büyük bir dünya oluşturacağım, içinde savaşan askerler koşan atları ve büyük aslanları olacak. Filler sadece göstermelik olacaklar.

Okçular ile başlanır genelde savaşlar bilirsiniz, hiç anlamamışımdır neden 1 2 defa atıldıktan sonra bırakılır ok atışları. Başarılı olmak için bence bütün okları bitene kadar saldırmalılar. Elflerin güçlü olduğu kısımda okçuluk değil mi? Bütün bir savaşın gidişatını değiştirmek varken, kolayca ölebilecek piyadeler sürülür sonra öne. Çok saçma.

Bütün hayatımı saçma bir şekilde buraya yazacağım. Hayatta hedefimiz ne bizim. Ne için yaşıyoruz, sabahları neden kalkıyoruz yatağımızdan. Bizi biz yapan şeyler neler? Ölüme her gün biraz daha yaklaşırken bu dünyevi savaşlar ne için? Anlamıyorum bu insan oğlunu, daha çok kazanmak için yaşıyoruz. Bizide kendilerine benzettiler, Para artık herşeyi satın alabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası yolu gösterir.