Bel İnceltme – 7 Etkili Yöntem

İlkbahar aylarındayız ve güneş yavaş yavaş yüzünü göstermeye başladı. Üzerimizdeki kalın kazakları, montları çıkarmaya başladık. Fakat bunlar çıkınca fazla kilolarımız daha çok dikkat çekmeye başladı.

Bel İnceltme – 7 Etkili Yöntem

BEL NASIL İNCELİR ?

Henüz yaz gelmemiş olsa da yaz hazırlıklarına başladık. Havalar daha da ısındıkça kıyafetlerimiz daha incelecek, açık renkler giymeye başlayacağız ve belki de normalden de kalın gözükeceğiz. Bir çoğumuz daha ince belli olmak için yollar arayacağız. Bu hafta daha ince belli gözükmek ve kilo verme sürecini hızlandırmak için neler yapmamız gerektiğinden bahsedeceğim.

BEL İNCELTME ETKLİ ŞEKİLDE NASIL YAPILIR?

Hepimiz hızlı bir şekilde kilo vermek isteriz fakat bu kalıcı bir çözüm olmadığı gibi sağlıksız da olabilir. Kilo vermek istiyorsak bunun için sabırlı olmamız gerekir. Kilo verme kararını verdikten sonra bunun için asla pes etmemeliyiz. Bazen diyet programımızı uyguluyoruz fakat tartıya çıktığımızda hedeflerimize ulaşamadığımızı görüyoruz. Sakin olmalı ve programımıza devam etmeliyiz. Bazen onlarca kilo vermektense küçük değişikliklerle çok daha zayıf gözükebiliriz. Örneğin belimizdeki incelme bizi olduğumuzdan daha zayıf gösterir.  Eğer sizin de bölgesel yağlanmanız varsa, o bölgelere daha fazla öncelik vermelisiniz.

YOL HIZLI BEL İNCELTMEK İÇİN 7 YÖNETM

  • Öğünlerinizden önce bir bardak su için

Öğünlerden önce birer bardak su içmek hem mideyi yemeğe hazırlar, sindirimi kolaylaştırır. Hem de midede doluluk yapacağı için yemek sırasında daha az yeme ihtiyacı duyarız.

  • Lifli besinler tüketmeye çalışın

Lifli besinlerin faydalarıyla ilgili uzmanlar hemen hemen aynı görüştedir. Lifli besinleri düzenli tüketenlerin tüketmeyenlere oranla kalp ve damar hastalıklarına, sindirim sistemi hastalıklarına yakalanma riski oldukça azdır.

Yine lifli gıdalarla beslenenlerin yaşam kalitesi ve yaşam süresinde artma görülüyor. Lif sindirime, kolesterol ve şeker düzeylerinin korunmasına yardımcı olduğu gibi organlarda oluşan iltihapların azalmasına ve potansiyel olarak kanseri yapabilecek maddelerin vücuttan atılmasına da yardımcı oluyor.

Ayrıca bu besinler genellikle sağlığımız için vitamin ve mineral bakımından da zengindir.

  • Düzenli bir şekilde spor yapın

Düzenli spor yapmak sağlığımız için faydalı olmasının yanı sıra kilo verme hızımızı da artırır. Herkes ağır egzersizler yapmak için elverişli olmayabilir. Ama günde en az 1 saatlik yürüyüş ve bölgesel incelmeden bahsettiğimiz için bel bölgesini incelten egzersizler yapmalıyız.

  • Yemek porsiyonlarınızı azaltın

Yemek bir ihtiyaç olduğu için sağlık açısından da aç kalmak bir seçenek değildir. Fakat porsiyonlarımızı azaltarak örneğin daha küçük tabaklar kullanarak otokontrol sağlayabiliriz.

  • Her gün bir kase yoğurt yiyin

Her gün bir kase yoğurt yemek hem bizi tok tutar hem de ödem atarak bel inceltme yolunda büyük katkı sağlar. Yoğurdu limonla veya maydanozla birlikte ara öğün olarak tüketebiliriz.

  • Bitki çayları tüketin

Bitki çayları vücuttaki yağ yakımını artırır, ve ödem atıcıdır fakat hangi bitki çayını içeceğiniz ihtiyaçlarınıza göre sizin seçiminizdir.

  • Beyaz ekmek tüketmeyi bırakın

Beyaz ekmek tüketmeyi bırakmak hem zayıflamamıza hem de bölgesel olarak incelmemize katkı sağlar. Beyaz ekmek tüketmeyi bırakmak ekmek tüketmeyi tamamen bırakmak değildir. Ekmek kilo yapar mı yazımızda bunu ayrıntılı olarak açıklamıştık. Göz atabilirsiniz. Ayrıca günde en az 2,5 litre su tüketmeniz ve en azından 30 dakika yürüyüş yapmanız gerektiğini unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site haritası yolu gösterir.
Diş Teli Fiyatları | Magazin Haberleri