Domain Otoritesini Arttırmak – DA Nasıl Arttırılır?

Domain Otoritesini Arttırmak – DA Nasıl Arttırılır?

İçindekiler

Hep duymuşsunuzdur. Otoriter sitelerden backlink alın, otoriter siteler sizi üst sıralara taşır vs. vs. Peki kim bu otoriter siteler. Otoriter siteler basitçe anlatılırsa sistemini oturtmuş belli başlı bir süreci geçmiş artık çocukluktan çıkıp büyük adam olma yoluna giden sitelerdir. Otoriter site puanı DA, 100 üzerinen değerlendirilmektedir. Örneğin Facebook, Google gibi siteler bütün herkes tarafından tanınan sitelerdir. Otorite puanı ikisininde 100. Mynet örnek alırsak Türkiyede tanınmış bir sitedir. Otorite puanı 57.  Mesela yine bir örnek verelim bizi henüz kimse tanımıyor. Puanımız 11. Bu otorite puanlarının artması sitenizin belli başlı durumlarına göre değişmektedir. Genel olarak site yapısından, bilindik seo kriterlerinden öncelik alarak sitenin yaşına, ziyaretçilerine, ziyaretçi sürelerine göre bir çok şekilde değişmektedir.

Kısaca otoriter site nasıl olunur anlatmaya çalıştık. Lütfen makaleyi takip edin. Biraz uzun gelebilir ama bizim amacımızda otoriter bir site olmak ve unun için makaleleri verimli ve uzun tutmak zorundayız.


Site otoritesi öğrenmek için, bu adresi kullanabilirsiniz. http://smallseotools.com/domain-authority-checker


Domain Otoritesi Nedir?

Domain otoritesi, İngilizce olarak DA (Domain Authority) anlamına gelmektedir. Bu kavram sitelerin diğer sitelere göre kalitesini ve google açısından durumunu belirlemektedir. Otoriter bir site, diğer sitelere göre daha verimli veya yararlı olduğunu gösteren sitelerin ayrıştırılması için kullanılan bir kavramdır. Alexa gibi bir çok farklı bakış açısıyla sitenin analiz edilerek puan verilmesidir. Puanlama için incelenen özelliklerden bahsedelim.

Domain yaşı

Web sitenizin domain yaşı google için önemi vardır. Google, sitenin ne zamandır aktif olacağını ve planlanan ne kadar süre daha aktif olmayı hedeflediğine bakmaktadır. Domain kayıtlarında otoriterliğin artmasındaki etkenlerin başında gelen bu durum yanlış anlaşılmamalı. 15 yıllık bir domain çok otoriter bir domain değildir. 1 yıllık bir site otorite olarak çok daha fazla bir puanlamaya sahip olabilir. Yanlış yapılan seo çalışmaları, değiştirilen içerikler, site içerik ve yapısı gibi durumlar bu puanın durumunu düşürebilir. 15 yıllık meslek hayatını boşuna yaşamış bir insanla 1 yılda mesleğinde yeniliklerle ilerlemeyi başarmış bir insan örneğini verirsek sanırım yeterli olur.

Özgün yeni içerikler

Sitelerimiz için temel besin kaynağı bu özgün makaleler, yeni ve güçlü içerikler diyebiliriz. Kopya içerikler, şu site bunu yazmış çok fazla hit alıyor bende onu yazayım hatta kopyalayıp yapıştırayım uğraşmadan halledeyim zihniyeti ile pek bir yere gidemezsiniz. Saçmalasanız bile kendiniz yazın. Zamanla daha kolay yazmayı, ve daha iyi içerikler üretmeye alışacaksınız.

Site içi seo kalitesi

Backlinkler | Site bağlantıları

Backlinklerin kalitesi ve doğallığı

Sosyal medya başarısı ( paylaşma, beğeni, yorum )

Site hızı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası yolu gösterir.