En Güçlü Siteyi Yapmak!

En Güçlü Siteyi Yapmak!

Ön söz: Sitenizi sevin, mümkünse onu kendinizden daha çok sevin. Onu kendinizden daha güçlü olacağına inanın. Siz bir şehire duyurabilirken sesinizi ulusal ve güçlü bir site yapma gücü belkide içinizdedir. Bunu arayın!.

Unutmadığım ve dilimden düşmeyen bir şey var, bu bir savaş. Sürekli rekabet halinde olduğunuz insanlar ile dolu bir dünya içerisindesiniz. Online oyun oynayanlar çok daha iyi bilir, bir karakter ile oynadığınızda zamanla o karakterin nasıl daha güçlü savaştığını öğrenirsiniz. Seviyeniz yükseldiğinde dahada güçlenirsiniz.

Yeni güçler size daha büyük canavarlar ile savaşma imkanı sunar. Bu savaşta karakteriniz kadar silahınız da önemlidir.

Daha güçlü bir web sitesi yapmak için en temel şey yol haritanızı çizmektir, amacınız ve gitmek istediğiniz sonuç. Bunlar benim pek anlatacağım şeyler değil, ki bunu zamanla anlayacaksınız. Her yerde bulunabilen bilgilerin sizde olmaması daha iyidir.

Ama en azından ne üzerine yapacağınıza karar vermelisiniz, benim tercihim her zaman blog oldu. Kitap yazma hayallerim vardı, olmadı. Tercihim en başından beridir blog olarak altyapısının en iyisi olarak bilinen WordPress oldu. Zamanla karakterinizi nasıl daha iyi kullanacağınızdan bahsetmiştim. WordPress benim için sadece basit bir yönetim paneli olarak başlamış olsada, gelişime açıklığı beni çok daha farklı bir dünyaya götürdü. En güçlü silahların oluşumunda o basitlik var diyebilirim.

Herşeyi bütünen bilemezsiniz, sadece bir kaç şeyi çok iyi yapın. Ben bunu SEO ve yazarlık olarak kullandım, ikisinide kendim için yapmayı tercih ettim. Zamanla wordpress konusunda daha çok şey öğrendik, üzerine bir şeyler kattık. Bir çok silah değiştirdik, bunlar bizim sitelerimizdi. Bir çoğunu savaşlarda kırdık, parçaladık. Çöp oldular, en iyisini yapmak için bunlar birer tecrübe oldu. Belki burasıda daha iyisi için vardır.

. . .

Site İçerik Düzeni – Site içi SEO Çalışmaları

İçerik düzeni anlayışım diğerlerinden farklı diyebilirim, genelde kullanıcıların daha kolay ulaştığı bir anasayfa düşünür herkes. Benim anasayfa mantığı bir kitap kapağı gibidir. Kısa bir açıklama, o kadar. Düzenli ve kullanıcının gözünü yormasın düşüncem hiç olmadı. İnsanlar her zaman makale içerisini okur. Sürekli güncellenen bir medya içeriği sunmuyorsanız kimse sizin anasayfanızı ziyaret etmeyecektir. Blog siteleri genelde sayfa kalitesine dayalıdır.

Yazılarınızı ve içeriklerinizi güçlendirmeniz, daha kaliteli içerikler yazarak özellikle özgün görsellerkullanmanız bu konuda çok önemli. Birazcık program bilginiz kesin vardır, görsel üzerine yazılar yazın. Bu kötü bile olsa sizin olacaktır.

Site içi SEO kısmı öyle tek cümle ile anlatılacak bir şey değil zaten, konuyu başka yerlerde araştırarak yazılarınızı bu kurallar çerçevesinde yazın. Site içi bağlantılarınızı ekleyin. Google sitenizi ziyaretlerinde tek bir makaleden daha çok çapa attığınız diğer makalelerinizide incelemesini sağlayın. Sitenizi sevin ve Google’a sevdirin. Sizi Daha güçlü bir web sitesi olarak görecek olan, sizi yüksek sıralamalar için tercih edecek olan o.

Yazılarınızı Google için yazın

Çok çok uzun yıllar olmasada, yılların verdiği tecrübe bana blog yazarlığında ziyaretçilere göre içerik yapmam gerektiğini ama bunun için kendimi yırtmamam gerektiğini öğretti. Evet sizi düşünmem gerek, size bir şeyler sunmam gerek burayı ziyaret etmeniz için. Ama hiç kimse bu yazıyı tamamen okumayacak. Hiç kimse güçlü bir site yapmak için bu kadar yazıya değer vermeyecek belkide. Size vereceğim herşeyi ilk 100 kelimede verdim verdim, yoksa siteden çıkacaksınız. Ama botlar öyle değil, botlar insanlardan daha sağlıklı bu konuda. Kaliteli içeriği botlar seçer, ziyaretçiler sadece bakar. Resimlere bakıp geçen tembel öğrencilersiniz, hepimiz öyleyiz.

Google yazıların uzunluğuna ve içerisinde barındırdığı bilgiye aşırı önem veriyor, google için bilgi metindir. En çok aranan kombinasyonların sizde ne kadar olduğudur.

Sosyal Medya Paylaşımları

Aklınıza geldikçe paylaşımlar yapın, ama bunu hangi amaçla yapacağınızı planlayın. Ziyaretçimi istiyorsunuz? o zaman sağlıklı bir sayfalar veya profiller oluşturmalısınız. Ben hiç bir zaman sosyal medyada ziyaretçi çekemedim. O farklı bir uzmanlık demekki, ben yine paylaşımlarımı botlar için yapıyorum. Sadece bot ziyaretleri ile istediklerimi alıyorsam, siz ziyaretçi çekerek beni yenebilirsiniz.

. . .

Bunların bir çoğu saçma sapan öneriler, bir kaç cümle ile yine söylüyorum. Kişisel gelişim kursları veya filmlerinde görmüşsünüzdür. Kendinizi güçlendirmek için bir çok yöntem var.

Oturup düşünün, o sizin yanımanız. Kendinizi basit çöplerle doldurmak istemezsiniz, profesyonellik kazandırın ona, onu sevin. En Güçlü Web Sitesi‘ni sadece onu severek yapabilirsiniz. Onu bir para kaynağı olarak görmeyin, savaştaki silahınız o sizin. Onu nasıl kullanırsanız daha etkili olacağını hayal gücünüze bırakın. Eğer bulamıyorsanız, yapamıyorsanız bu işi bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site haritası yolu gösterir.
Diş Teli Fiyatları | Wifi şifre kırma | Dumpper | Magazin Haberleri