Hastalıkla Savaşan Besinler

Kışları en büyük derdimiz hastalıklardan muzdarip olmaktır. Grip , soğuk algınlığı gibi solunum yolları hastalıkları günlük hayatımızı olumsuz etkilemektedir.

Hastalıkla Savaşan Besinler

Bu hastalıklarla birebir savaşmanın yolu kimilerine göre iyi ve sağlıklı beslenmeden geçmektedir. Vücudumuza hastalıklarla savaşırken yardımcı olacak besinler bizlerin kısa sürede ayağa kalkmasına yardımcı olacak bir beslenme şekline girmemizde fayda vardır. Grip  gibi üst solunum yolu rahatsızlıkları oldukça bulaşıcıdır.

Kapalı alanlarda oldukça hızlı yayılarak herkesin bu hastalığa tutulmasına sebep olabilir. Öncelikle bunun gibi bulaşıcı hastalığa yakalandıysak iş ortamından biraz uzaklaşmakta fayda vardır. Evde isek kendimizi iyi bir şekilde beslenme ve dinlenmeye adayarak kısa süre içinde ayağa kalkmaya özen göstermeliyiz. Ailemiz içinde gerekli besinleri tüketmelerine yardımcı olarak  onlarında bu hastalığa yakalanmasına engel olabiliriz.

Et Suyu Ve Protein

Öncelikle kas tamiri gibi işlere yarayan protein bizlerin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Kırmızı ve beyaz et yada süt ve süt ürünlerinden alacağımız protein ile hücre tamirine yardımcı olabiliriz. Et suyunu yemeklerimizde kullanabilir ayrıca sıvı şekilde tüketebiliriz. Bu ürünlerin doğal olmasına dikkat etmeli bulyon gibi hazır gıdalardan kaçınmalıyız.

Sarımsak

Yüzyıllardır antibiyotik olarak kullanılan bu besin mikroplarla savaşmak için bizim en büyük yardımcımızdır. Mükemmel bir bağışıklık güçlendirici olan bu besin çiğ tüketilerek bizleri birçok hastalıktan koruyabilir. Genellikle yüksek tansiyon hastalarının tükettiği sarımsak tansiyon düşürmek için kullanılır. Düşük tansiyonlu insanlar için kullanımı fazla olmamalı günde yarım diş gibi bir miktar sizlerin hastalıklara karşı savaş verirken en büyük yardımcınız olabilir.

Brokoli

Çocuklarımıza yedirmek için savaş verdiğimiz ama bir türlü başarılı olamadığımız bu sağlık kaynağı besin bizlerin hem hastalık için hemde sağlıklı yaşama adına en büyük yardımcımız olduğunu bilmeleri çocuklarımız için güzel bir beslenme kaynağı olacağını onlara erken yaşta sevdirerek aşılamalı soframızdan bu ürünü eksik etmemeliyiz.

Kesinlikle mükemmel bir vitamin , mineral ve kalsiyum kaynağı olmasının yanı sıra E vitamini ve lif kaynağıdır. Lifli besinler ayrıca sindirime yardımcı olarak bedenimizin sindirim sistemine harcayacağı enerjiyi tutarlar. Haşlaması ve çorbası yapılarak yenebilen bu insan dostu sebzenin bizi her türlü hastalıklardan koruyacağına emin olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site haritası yolu gösterir.
Diş Teli Fiyatları | Wifi şifre kırma | Dumpper | Magazin Haberleri