Kadın dediğin önce zeki olacak.

Kadın dediğin önce zeki olacak.

Kadın bir toplumun kültüründe, sanatında, eğitiminde ve neredeyse her yerinde vardır. Evinizdeki düzenden tutun kendinize baktığınızda gördüğünüz kişide bile azımsanamayacak kadar büyük bir kadın payı vardır. İlk eğitimi biz kadınlardan alırız. Ama sonumuzu da genellikle kadınlar getirir.

Kadınlar bir çok yerde evet ama hayatımıza tam karşımıza oturan kadınlar vardır. Onlar bizim için ömür boyu orada oturmaya hak tanıdığımız insanlardır. Zaten kadın karşına oturmuşsa kolaysa sana o hakkıda vermiştir zaten.

Öncelikle söylemeliyim, ben bir boğa burcuyum ve karakter analizlerinde genel yapıların aynı olduğu fikrindeyim.

Herkes için kadın bakışı farklı olabilir, güzellik, karakter veya başlıktaki gibi kadın dediğin önce zeki olacak.

  • Biz bazen susarız, söylediğimiz de depremler olacağını biliriz. İçten içe sanki bir mide ağrısı varsa onu yok etmeye çalışan bir vücut gibi bekleriz. Kadın bu durumlarda nasıl yaklaşacağını bilecek kadar zeki olacak.
  • Biz hiç unutmayız, öyle renkler ve tarihlerden bahsetmiyorum. Yaşananları ve özelliklede bizim kin duyduğumuz şeyleri. Kadın bu özelliğe sahip bir erkekten uzak durması gerektiği bilecek kadar zeki olacak.
  • Asıl mutluluğun sadece almaktan değilde vermektende geçtiğini bilecek kadın, erkekleri sadece mutlu etme zorunluluğu olan bir hayvan olarak görmemeli. Evdeki kedinin bile başını okşayan kadın, yeri geldiğinde bir erkeği mutlu edebilecek ve bu mutluluğun zaten kat ve kat fazla şekilde geri geleceğini bilecek kadar zeki olacak.
  • Biz çok düşünürüz, bir hata yapmadan önce defalarca belkide. Kadın da düşünmeli. Hayatının en büyük hatasını yaparken, bunun bir hata olduğunu akıl edecek ve kendine söyleye bilecek kadar zeki olacak.
  • Kendini beğenmişliğin, aslında kendini rezil etmek olduğunu. Bu davranışların çektiği erkek kitlesinin amacını bilecek kadar zeki olacak.
  • Kitaplar, tamamen bir insanı çalmak gibi geliyor bana. Düşünsene onun düşüncelerini alıyorsun bir konuda ne yaptığına ve ne yapacağına kadar öğreniyorsun. Sadece kitabı okumak değil yazarını anlayacak kadar zeki olacak.

 

Bu zekilik belirtilerinden hiç birisi olmayan kadınlar, büyük hataları kolay yapan en kolay avlardır. Ve onlar hiç bir zaman suçlu olduklarını da bilmezler. Pişmanlık onlarda olmayacaktır.

Çünkü zeka erdem kapısını açan ilk anahtardır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası yolu gösterir.