Kadınlarda Aldatılma Korkusunu Yenmek

Geçmişimizde ve günümüzde olduğu gibi bir çok ilişkinin bitmesine neden olan şeyler eşlerin birbirini aldatmasıdır. Sadece erkekler değil bir çok kadının aldatma olaylarıylada karşılaşıyoruz. Ama toplumda bilindiği gibi Kadınlarda aldatılma korkusu erkeklere oranla daha fazladır.

Kadınlarda Aldatılma Korkusunu Yenmek

KADINLARIN ALDATILMA KORKUSU

Yaşanılan şartlardaki ikili ilişkiler daha zor ve daha kısa süreli ilerlemektedir. Bunun sebebi karşılıklı tahammülsüzlük ve aldatılma olarak dile getirilebilir Kadınlar,  aldatılma korkusuyla baş ederken bir yerlerde hata yapmaktadır. Öncelikle yapmaları gereken bu korkunun üstesinden gelmektir. Yıllarca kadınların zihinleri ne empoze edilen aldatmayan erkek yoktur düşünce,  kadını derin bir çukurun içine hapseder ve şüphelerle etrafını sarmalar.

ALDATMA KORKUSUNU TETİKLEYEN OLAYLAR

Bir kadın,  aldatıldığını hissedebilecek önsezi gücüne sahiptir. Sezgilerine göre hareket eden bir kadın,  eşinin onun  aldattığını bir dedektif gibi iz sürerek bulabilir. Kafasında aldat kelimesinin bile sinyal vermesi yeterlidir.

Aldatılan kadın için durum böyle olmakla beraber,  aldatılmayan ama aldatılacağını düşünerek korku içerisinde yaşayan kadın için durum vahametini kat ve kat arttırır.  Etrafındaki ilişkileri kıyasladığında aldatılmayan bir kadın görememek gözünü daha da korkutur. Zihnine empoze edilen düşüncelere onu paranoyaklık derecesine kadar götürebilir. Durum şüpheyle hareket edilip sonuca bağlanmadığında bu denli zihin yorucuyken,  aldatıldığı halde eşinden ayrılmamış ve affetmiş bir kadın için paranoyaklık bile hafif kalabilir.

Bir kere aldatılan bir kadın, bu korkuyu içinde her an barındırır. Kendine engel olmak, zihnini dağıtmak istese de bunu yapamaz. Ona bunu yaşatan partnerinden ayrılsa da başka birini hayatına soksa da bu durum değişmez. Yaşadığı korku peşini hiçbir zaman bırakmaz. Toplumun baskısı,  yakınlarının verdiği tepkiler ve partnerinin gösterdiği tutarsız davranışlar kadını daha da tetikler.

ALDATMA KORKUSU İLE BAŞETMEK

Aldatılan bir kadın,  bu travmanın üstesinden gelmek için destek almalıdır. Psikolojik olarak kendini hazır hissetmeden yeni bir ilişkiye başlamamalı,  aldatıldığı insanın yaptığı hatalar yüzünden hayatına giren başka insanları suçlamamalıdır. Yeniden güvenmeyi yeniden sevmeyi öğrenmek,  kadına da iyi gelecek yaralarını iyileştirecektir. Aldatıldığı sevgilisi ya da eşinden ayrılmayan bir kadın içinde bu geçerlidir.

Eğer ayrılmayı göze alamadıysa ve partnerine tekrar güvenebilecek gücü kendinde hissediyorsa yeni bir başlangıç yapmalıdır. Aksi takdirde yaşanılan kötü tecrübelerine tekrar tekrar gündeme getirmek her iki taraf için de hayatı çekilmez bir hale getirecektir.  Aldatılma korkusu yaşayan kadınlar, bu korkularından sıyrılmak için çabalamalı,  gerçekten güvenilmeyecek insanları hayatlarından çıkarmalıdırlar. Sevdikçe ve sevildikçe yaralarının iyileşeceğini zihinlerinden atmamalıdırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site haritası yolu gösterir.
Diş Teli Fiyatları | Magazin Haberleri