Makale Yazarlığı Yaparak Para Kazanmak

Makale Yazarlığı Yaparak Para Kazanmak

İçindekiler

Makale yazarlığı dijital olarak para kazanmak isteyenlerin genelinde temel adım olarak görülmektedir. Belirli veya ihtiyaca uygun konularda araştırmayı seviyorsanız ve yazmak sizin için kolaysa belirli fiyat aralıklarında bir firma yada web sitesi ile anlaşarak düzenli makale yazarlığı ile para kazanma imkanı bulabilirsiniz.

ÖZGÜN İÇERİK MAKALE YAZARI

Genel olarak makale yazarı arayışında olanlar optimizasyon veya tanıtım sektörüdür. Bunun için üreteceğiniz içeriklerin özgün olması çok önemlidir. Özgün içerik web sitelerin temel besin kaynağı olarak görebilirsiniz. Bazı yerlerden kopyalayıp yapıştırmak vs içerik çoğalımı makale yazarları tarafından beklenen bir şey değildir. Normalde 1 dakika sürecek bir kopyala yapıştır işleminin bir kaç kelimeyi değiştirerek sitelere sunmanız sizin için erken bir son olacaktır.

Bunun için araştırdığınız konularda alıntı yapsanız bile bu alıntı kısımlarını özgünleştirmek sizin makale yazarlığına olan yeteneklerinizi gösterecektir. Kullanacağınız strateji ve konuya nasıl başlayıp bitireceği okuyuculara nasıl bilgi vereceğini bir makale yazarı planlamalı ve sonrasında oluşturmalıdır.

MAKALE YAZARI ÜCRETLERİ NE KADAR?

Makale yazarlığı ve özgün makalelerin ücretlendirmeleri makale yazarının yeteneklerinden, yazım stiline makalelerin okunma oranı veya içerik kalitesine göre değişmesi gerek normalde.

Ama bir çok kişi bunu fiyatlandırmayı sadece makale kelime sayısı ile ölçmektedir. 

Özgün makale fiyatları ortalama 100 kelime 1 TL veya 1,5 TL arasında sunulmaktadır. Bu fiyat genellikle yeni başlayanların veya öğrencilerin fiyatlarıdır. Profesyonel seo uzmanı tarafından yazılan makaleler 500 kelimesi 50 TL kadar çıkabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası yolu gösterir.