Mutlu Evliliğin Sırrı Nedir?

Mutlu Evliliğin Sırrı Nedir?

Herkesin bir ailesi var, peki günümüzde ne kadar mutluyuz? İş stresi, hayat ve insanların her biri ile tek tek uğraşmak sizi yormuyor mu?

EVLİLİKTE MUTLULUK SIRLARI

Günümüzde birçok ilişki evliliğe dönüşür dönüşmez sona eriyor ve insanlar bu konudan son derece muzdarip. Birbirlerine karşı çok yoğun bir şekilde aşk hisseden insanların bile birkaç ay içinde birbirlerinden nefret etmeleri insanların evliliğe karşı bakışını ne yazık ki olumsuz yönde etkiliyor. Aslında bu evlilikten ziyade insanlarla alakalı olan bir durum. Yani doğru tercihler yapılmadığında, ilişki içerisinde bazı noktalara dikkat edilmediğinde böyle olumsuz bir durum ortaya çıkabiliyor. Çeşitli problemlerin ortaya çıkması genel olarak benzer noktadaki problemlerden kaynaklandığı için birkaç önemli sorunu çözdüğümüzde ilişkilerde olumlu değişimler ortaya çıkıyor. Ancak bu önlemlerin tamamı ilişki uçuruma gitmeden önce alınmalı ve uygulanmalı. Zaten çok kötü bir durum söz konusuyken bu önlemlerin pek fayda etmesini beklemeyiz. Bu tip bir durumda Psikologlardan ve Rehber Danışmanlardan yardım alabilirsiniz. İlişkinizi kurtaracak ve hatta Mutlu Evliliğin Sırrı size aktaracaklardır ve emin olun bu çok faydalı olacaktır. Eğer durum çokta kritik değilse bizim tavsiyelerimizin de size yardımcı olacağını söyleyebiliriz. Şimdi tavsiyelerimize bir göz atalım.

  • Doğru İnsanı Bulmak: Birçoğumuz aşkın büyüsüne kapılıp doğru insan olmadığı halde karşımızdaki insanı doğru insan zannedebiliyoruz. Kötü alışkanlıkları olan, size zarar veren birine aşıksanız işiniz gerçekten zor. Ancak emin olabilirsiniz ki, şimdi üzülmeniz gelecekte yaşayacağınız çok büyük acıların ve üzüntülerin önüne geçecektir. Eğer karşınızdaki insan doğru insan değilse bunu zaten siz bilirsiniz. Bu ilişkiye bir şans vermenin hiçbir anlamı yok. Çünkü gelecek günler de muhtemelen çok pişman olacaksınız.
  • Saygıyı Kaybetmemek: Eğer ilişkinizin sürekli ve sağlıklı olmasını istiyorsanız, mutlu bir evlilik için çaba sarf ediyorsanız bu madde çok önemli. Her ilişki de olduğu gibi karı – koca ilişkisinde de saygı çok önemli. Bu sebeple aranızdaki saygıyı bozacak sözler söylemeyin. Bazen susmak en iyi cevaptır. Bırakın karşınızdaki söyledikleri için pişman olsun. Onu sessizliğinizle cezalandırın. Böylece hem onun pişman olmasını sağlarsınız hem de size olan saygısını kaybetmemiş olur.
  • Başkalarını İlişkinize Dahil Etmeyin: Kim olduğu hiç fark etmez. İlişkiniz hakkında söz sahibi olmayan insanları ilişkinize dahil etmeyin. Böylece ilişkinize çok büyük bir iyilik yapmış olacaksınız. Bu kişiler sizin aileniz dahi olsa pek bir şey fark etmez. Burada karar vermesi gereken kişi sizsiniz, onlar değil. Eğer kararlarınızı kendi aklınızla değil de ailenizin aklıyla ve tavsiyeleriyle verirseniz karşınızdaki insan size karşı olan saygısını kaybedecektir. İnsanlar tavsiye ve öğüt vermeyi çok severler ancak ilişkiniz mahvolduğunda umurlarında olmazsınız.
  • Sorumluluklarınızı Unutmayın: Evlilik başlı başına bir sorumluluktur. Yanlış anlamayın insan daima sorumluluk sahibidir ve olmak zorundadır da. Hiç kimse hiçbir zaman tam olarak özgür değildir. Ancak evlilik beraberinde bazı sorumluluklar da getirir. Örnek verecek olursak bu cinsellik olabilir. Ya da maddi durumlar ya da yemek yapmak olabilir. Kimi insanlar sorumluluklara karşı toleranslıyken kimileri de evlilik içerisinde böyle durumlara yer vermez ve en küçük hatanızda toleranslarını tüketir. Unutmayın bunu karşınızdaki insanın hizmetçisi olduğunuz için değil, mecbur olduğunuz için de değil sadece karşınızdaki insanla beraber mutlu bir hayat geçirebilmek için yapıyorsunuz. Bu noktada gurur yapmak çok anlamsız. Tabi ki karşınızdaki insanın da sorumluluklarını bilmesi çok önemli ancak öncülüğü siz yapın. Eğer karşınızdaki tembellik yaparsa onu uyarın. Eğer daha da uzatırsa ilişkinizin iyiliği için bunu yapması gerektiğini söyleyin. Böylece karşınızdaki insanı da bilinçlendirmiş olacaksınız.

. . .

Bize göre mutlu evliliğin sırrı, hoşgörüdür. Karşındakini anlamak ve saygı duymaktır. Ama hatalar ve yaralar bazen kapanmaz. Bazı durumlarda sürekli hoşgörü, sürekli sabır karşınızdakini sizin zorunda olduğu hissine kaptırabilir. Hatasının farkına varamaz.

Belkide biz yanılıyoruzdur. Hayat veya ilişkiler kitaplarda anlatıldığı gibi sevgi üzerine kurulu değildir, süslü cümleler ile veya romantik komedi filmlerindeki karakterler gerçektende hiç olmayacak şeylerdir. Belkide mutlu evliliğin sırrı, körü körüne bağlanmamaktır. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site haritası yolu gösterir.
Diş Teli Fiyatları | Wifi şifre kırma | Dumpper | Magazin Haberleri