Neden filmler mutlu sonla bitmez. 

Neden filmler mutlu sonla bitmez. 

Şuan Poyraz Karayel var karşımda ekrana kilitlenmiş şekilde bu kadar eğlenerek izlediğim bazen komik bazen edebi sahneleriyle aklıma kazınmış olan bu film neden bir ölümle son bulur. Sezon finalinde Poyraz’ın öldüğünü sanmıştık. Şimdi ise araç patlamasından garip bir şekilde sadece yüzünün bir kısmı yanmış şekilde kurtulan bir kahramanın bıçağı ile Ayşegül can veriyor.

Mutlu sonla biten filmler çabuk mu unutulur?

Nedeninin bu olduğunu pek sanmıyorum o kadar salak olamazlar. Zaten bitiyorsun çabuk unutulsan ne olur. Bir çok dizi ve film bilmiyorum ki hepsi berbat şekilde bitmiştir. Sadece bir tanesi farklıydı bunlardan. Aşk yeniden, bu diziyi sevdik yine sevgiyi eğlenceli ve güzel bir üslupla bize anlattı ve eğlendirdi. Ve ben hala güzel anıyorum. Demek ki unutulmamak için sadece iyi bir iş yapmak yeterli olabiliyormuş. İllaki küfür ettirmenize gerek yok.

Ve Bahri Umman’da torunuyla mutlu mesut oyunlar oynarken birden bire kalp krizi geçirerek ölür. Ölümün insanı böyle mutlu bir zamanda yakalamasını gördükçe bile insan her an ölebilirsin diyor kendine.

Poyraz, deli şair sıfatını en iyi yaşayan insanlardan birisine dönüşmüş şekilde. Özenmiyor değilim böyle şeylere. Bir insan için delirecek kadar sevmek. Çoğumuzun ölene kadar bile sevilecek insanlar çıkmadı karşımıza. Mezarına gidebileceğim birini çok isterdim. O acıyı çekmek bile farklı bir olgunluk katardı insana. Bir daha kimseyi onun gibi sevemeyeceğini düşünmek duygusu.
Ve son cümlede verildi makalemin cevabı, “Tarih  yalnızca mutsuzları yazar.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası yolu gösterir.