Öğrenci Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Hayatımızın en zor dönemleri gibi gelir öğrencilik yılları. Özellikle üniversite döneminde ailenizden uzaktaysanız ve isteyemediğiniz durumlarda kendiniz halletmeye çalışırsınız. Öğrenci Kredi Kartı en çok bu zamanlarda gereklidir.

Öğrenci Kredi Kartı Nasıl Alınır?

İçindekiler

Bir çok banka düşük limitle ve taksit seçenekleri olmayan öğrenci kartları sunmaktadır. Bankalar arasındaki farklılıkları ve öğrenci kartı özelliklerini sizin için derledik. Size en uygun olanı seçebilirsiniz.

ÖĞRENCİ KREDİ KARTI VEREN BANKALAR

Bu bankaların öğrenci kartları özel olarak öğrenciler için hazırlanmış özellik ve limitlerdedir. Standart kredi kartları ile alakası yoktur. Güncel limit ve kart özelliklerini bankaların resmi sitelerinden öğrenmek mümkündür. 

  • TEB ÖĞRENCİ KARTI

TEB, öğrencilere özel olarak hazırladığı kredi kartında 300 TL limitli olarak planladığı ÜniversiTEB kartını öğrencilerin küçük ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için sunuyor. 18 – 25 yaş arasında öğrencilere sunduğu 300 TL limitli kredi kartı ile bir çok öğrenci küçük ihtiyaçlarını karşılama imkanı buluyor.

  • ZİRAAT BANKASI ÖĞRENCİ KARTI

Ziraat Bankası’nın genel olarak Türkiye genelinde kullanım yoğunluğu bilinmektedir. Özellikle öğrencilerin para transferleri, burslu öğrencilerin burslarını aldığı ziraat bankası öğrenciler için hesap açılışı yanında öğrenciler için kredi kartı alma imkanıda sunuyor. Öğrencinin kartının onaylanması yada limit bilgileri hakkında tam bilgi yoktur.

  • İŞ BANKASI ÖĞRENCİ KREDİ KARTI

İş bankası 400 TL kadar limiti bulunan kredi kartlarını öğrencilere sunuyor. Zamanla limit arttırımı desteği bulunan İş bankası öğrenci kredi kartlarında başvurular 25 yaş ile sınırlandırılmaktadır. Genel kullanımının çoğunluğu bilinmekte olan iş bankası öğrencilere sunduğu kart ile öğrencilerin küçük ihtiyaçlarına destek olmaktadır.

  • GARANTİ BANKASI ÖĞRENCİ KREDİ KARTI

Bir zamanlar benimde kullanmış olduğum Garanti Bankası’nın GENÇ BONUS  kredi kartı öğrenciler için sunulmaktadır. 500 TL limitli olarak sunulan Genç bonus kartın taksit seçenekleri bulunmamaktaydı. Diğer bankaların olup olmadığını bilmiyorum ama öğrenciler için limiti diğerlerine göre yüksek belirleyen Garanti Bankası öğrenci kredi kartı taksit özelliğini vermemesi benim içinde büyük şaşkınlık olmuştu. 18 – 25 yaşlar arasında öğrenciler için sunulan bu kredi puan biriktirme ve puan alışverişlerine izin veriyor.

  • HSBC ÖĞRENCİ KARTI

HSBC Bankası bünyesinde öğrencilerin ihtiyaçları için hazırlanan CAMPUS KART, 700 TL varan yüksek denebilecek limitler ile öğrencilere sunulmaktadır. HSBC  tarafıdan verilen bu Öğrenci Kredi Kartı diğer rakip bankalar arasında en yüksek kredi kartı limiti sunan kart olarak bilinmektedir.

  • YAPI KREDİ BANKASI ÖĞRENCİ KREDİ KARTI

Bir çok kişi tarafından kullanılan ve bilinen bankalardan birisi olan Yapı Kredi bankasıda öğrenilere özel 500TL limitli öğrenci kartları sunmaktadır. Zamanla kullanıma göre limit artışı talebinde bulunarak artırma şansınız var.

ÖĞRENCİLER İÇİN KREDİ KARTI NASIL ALINIR?

Bankalar kredi kartı başvurularında genellikle kişilerin maaş ve sigortalarına bakarken öğrencilerin böyle bir şansı olmadığı için düşük limitli olarak yaş durumlarına ve daha önce banklarla sıkıntı yaşayıp yaşamadıklarına bakarlar. Genç yaşta bankalarla sıkıntı yaşamanız diğer bankaların gözünde kötü etki bırakacaktır doğal olarak.

Öğrenci kartı alabilmek için bankalar genellikle yaş sınırı olarak 18 ile 25 yaş aralığını belirlemiştir. Ek olarak öğrenci olup olmadığınıza dair belge sorabilmektedir. Bu bankanın insiyatifine kalmıştır. (Benden istenmemişti telefon onayı ile göndermişlerdi)

Bankaya giderek almak istiyorsanız standart bir şekilde kredi kartı başvurusu yapmanız gereklidir. Durum olumlu olduğunda belirlenen süre içerinde beyan ettiğiniz adrese kredi kartınız gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası yolu gösterir.