Sağlıklı Kilo Almak – Kilo Almak İçin Yöntemler

Sağlıklı Kilo Almak – Kilo Almak İçin Yöntemler

İçindekiler

HIZLI VE SAĞLIKLI KİLO ALMAK MÜMKÜN MÜ?

Kilo problemi olan insanların çoğunluğunu kilo veremeyen kitle oluşturmaktadır. Gerçek anlamda gereksiz yere stres yaptıklarını ve kilo almanın çok kolay olduğunu söyleyip dururlar. Bu konudaki fikirleri oldukça sabit ve değişmezdir. Onlara göre kilo almak dünyanın en kolay işlerinden birisidir. Ancak bu konuda yanılıyorlar. Aslına bakıldığında kilo almak, kilo vermekten çok daha zordur. Hele de sağlıklı kilo almak. İnsanların kilosunu belirleyen ilk etken anneleridir. Hamilelik sürecinde annelerinin iştah düzeyine göre çocuklarda az ya da yüksek kilolara sahip olabilirler. Devamında ise bebek ailesinin yemek konusundaki alışkanlıklarına uyum sağlamaya başlar. Yani genel olarak zayıf bir kadının çocuğu da zayıf olur. Çok doğal bir şekilde zayıflıkla beraber iştahsızlık problemi de ortaya çıkar. Sonuç olarak bu insanlar yeme eylemini sadece gereklilik olduğu için yaparlar ve ömür boyu zayıf kalırlar.

Peki bu durumun önüne nasıl geçilebilir? Aslında kilo almanın ve vermenin mantığı çok basit. Günlük harcadığınız kalori, aldığınız kaloriden azsa kilo alma işlemi gerçekleşir. Ancak bunu yapmak gerçek anlamda zordur çünkü midenizin kapasitesini zorlamanız gerekir. Midenizin kapasitesi bir süre sonra bu tempoya alışacak olsa da ilk günler de zorluk çekmeniz çok doğaldır. Bu noktada önemli olan kalori saymaktır. Sağlıklı Kilo Almak için de sağlıklı ve yüksek kalorili besinler tüketmeliyiz, zaten yazının sonunda bunlardan bahsedeceğiz.

Kilo alma işlemini gerçekleştirirken önemli olan nokta devamlı bir şekilde mücadele etmektir. Yani sürekli bir şekilde diyete devam etmeliyiz. Aksi takdir de kilo almanız imkansız olacaktır. Her gün belirlediğiniz kaloriye ulaşmanız gerekiyor. Bunun içinse kalori saymanız şart. İnternet üzerinde birçok kalori sayma sitesine ulaşabilirsiniz. Bu web sitelerinden yardım alıp kalorilerinizi sayın ve gerekli kaloriye ulaşın. Her gün bu dengeyi sürdürdüğünüz sürece kilo almanız işten bile olmayacaktır.

SAĞLIKLI VE YÜKSEK KALORİLİ BESİNLER

Yulaf ezmesi besin olarak hem yüksek kalori içerir hem de yüksek lif içeriğine sahiptir. Sağlıklı kilo almak için kesinlikle iş görecektir.

Sütte ciddi miktarda kalori içeren içeceklerden bir tanesidir. İçinde bulundurduğu protein miktarı da yeterlidir. Ancak fazlası rahatsız edebilir ve ishale neden olabilir.

Kuruyemişlerin tamamı ciddi anlamda kalori içerir. İçlerinde bulundurdukları yağlardan gelen bu kaloriler tamamen yararlıdır. Günde bir paket yer fıstığı size yaklaşık 1100 KC verecektir. Bu da neredeyse bir kahvaltı kadar kalori anlamına gelir.

Muz, Avokado gibi birkaç meyvede de ciddi anlamda iyi kalori vardır. Çok kolay tüketilebilir olması ve tat olarak da son derece iyi durumda olması işimize yarayacaktır.

Kilo aldırıcı takviye supplement adı verilen ek besinler de kilo almanızı sağlayacaktır. Ancak masraflı olmaları açısından ve toplumun bir kısmı tarafından zararlı görülen bu besinler çok tavsiye edilmiyor. Her şeye rağmen kilo aldırıcılar doğru kaynaklardan satın alındığında kesinlikle zararsızdır diyebiliriz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası yolu gösterir.