Savaşlar, Kahramanları ile anılır ve hatırlanır!.

Savaşlar, Kahramanları ile anılır ve hatırlanır!.

Yıllardır süren Filistin ve Kudüs naraları yerini partilerin seçim savaşlarına bıraktı.

Beyinsiz insanların küfür etmek için kullandığı sosyal medya, sürekli değişen medya, daha bir sorunu bitirmeden iki söz ile diğerine geçen koltuk sevdalılarının sırası ile kanallarda reklamları.

Sanırım yaşım sizin gördükleriniz yaşadıklarınız için çok genç henüz sizin kadar aptallaşamadım, sizinkide biraz insanlık için geç.

. . .

. . .

Çok boktan insanlarız biliyorsun değil mi? bu dünya, insanlar ve toplumun bakış açısı. Herşeyi kolayca öldürebilecek kadar kötüler. Ve masum insanlarıda kendilerine benzetmek için savaşıyorlar. Sigortalı iş konusuna gidiyor ama konu, herşeyin başıda o aslında bize hayallerimizi sattırdılar. Biz biz olamadık, becerilerimizi başkalarının sigortasını yapması için kiraladık.

Bizden özgün fikirleri bundan sonra kim bekleyebilirki, her yerde birileri almış eline dizginleri ilerliyor. Peki yenilenler, tekrar kalmak isteyenler. Peki savaşlar, o savaşların kahramanları. Bir fikir uğruna savaşmış kaç kişi var ve vardı. Başaranlar sadece bir dönem kahraman olarak anıldı. Sonra hepsinin sonu aynı, unutturmaya çalışanlar geldi ve herkes vatan haini oldu. Kaddafi’nin kendi halkı tarafından linç edilerek öldürülmesi çok eski değil.

Kaddafi’nin ölümünden sonra çıkan haberler Libya’nın normalde çok refah içinde yaşarken dış güçlerin oyununa geldiğinden çok bahsettiler. Haberlere pek inandığım söylenemez ama ne olursa olsun sonrasında olanlar herkes için çok kötü oldu. Dağıldılar, yok oluyorlar.

. . .

Peki Filistin, şairlerin en güzel şiirlerinde öğrendiğim bu savaş. Ne zaman tamamen sorun olarak gözükecek ve çözülene kadar akıllardan hiç çıkmayacak.

. . .

İnsanız işte görmeden anlamıyoruz, gözlerimiz duygularımızı canlandırsada zamanla unutuyoruz. Unutmamak için her gün tekrarlasak bile, her sabah yine unutuyoruz. Sadece başka bir insan topluluğu daha zulüm ve savaş ile baş başa kalınca aklımıza geliyor insanlığımız.

Hiç bir savaş Aleyna Tilki kadar izlenemez tabiki ülkemizde. 

. . .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site haritası yolu gösterir.